Tichý sexuální byznys

02. března 2015, 00:00 - Pavel Páral
02. března 2015, 00:00

Že by prostituce skomírala, nehrozí, jen skončila zlatokopecká doba a Česko zbohatlo

Jestliže se sexem živí v Praze více než deset tisíc žen, bude to největší pražská fabrika. Navíc nezdaněná. Podstatnější než výběr daní je ale to, co se kolem sexuálního byznysu vždy točilo a podle zjištění našich reportérů už netočí, totiž organizovaná kriminalita spojená s násilím, vydíráním a drogami. Tedy pokud se dá alespoň trochu věřit lidem, jako je Andrej Anastasov, nekorunovaný král českého internetového sexu. A vzhledem k tomu, že nejstarší řemeslo už léta, s výjimkou víceméně zábavných sporů typu výkladních skříní s dívkami v ulici Ve Smečkách, nepřitahuje pozornost ani bulvárních médií a nečiní nějaké zásadní problémy městským samosprávám, něco na tom klidu v branži asi bude.

Tato změna má nepochybně jak sociální, tak ekonomické důvody. Žijeme v době, kdy se postatně mění chování lidí a formy jejich vzájemných vztahů. Dominantní vliv na to má svět informačních technologií, zejména smartphonů a na nich fungujících sociálních

sítí. Jednoduchá a levná komunikace s kýmkoli na jakoukoli vzdálenost evidentně poněkud uvolňuje mravy a velmi významně usnadňuje a anonymizuje kontakty s oním jediným cílem.

Když to spojíme se silným emancipačním pokrokem, v jehož rámci ženy kromě rovnosti v pracovních příležitostech a odměňování získávají i rovnost v právu na explicitní projevování svých sexuálních tužeb, je jasné, že profesionálním sexuálním pracovnicím poněkud okorává chlebíček, nejspíše dosti podobně jako ve zlatých šedesátých s jejich volnou láskou. Hippies však neměli iPhony a nevěděli, co je Tinder. A dnes si už mohou jen rvát šediny.

Anastasovův postřeh, že muži místo samotného hardcore sexu vyhledávají erotické masáže, cosi vypovídá o tom, že mužům v dnešní feminizované společnosti chybí spíše pohlazení než orgasmus. Což nemusí být zdaleka záležitostí fyziologickou a důsledkem nezdravého životního stylu, jako spíše výsledkem brutálního genderu.

Že by však prostituce skomírala na úbytě, nesporně nehrozí. Jen skončila zlatokopecká doba a přidal se i faktor zvyšující se ekonomické a životní úrovně v zemi, takže Česko už není zdaleka tak atraktivním cílem sexuální

turistiky. Klesající poptávka snižuje ceny a tím i zisky sexuálního průmyslu, a tak místo velkých kriminálních gangů dnes fungují sexuální živnostnice. Pro tvrdé kriminálníky je možný výdělek příliš nízký na to, aby vykompenzoval podstupované riziko.

Pro holky to má i svůj rub, protože jako na každého malého živnostníčka si na ně troufne i kdejaký politik vytáhnout zákon, kterým by jim výdělky zdanil. Je fakt, že při několikamiliardovém obratu, který se na nájemních postelích protočí, by si stát k nějaké kačce pomohl, je však otázkou, zda by v takovém případě neměla být nad vchodem ministerstva financí vyvěšena červená lucernička, neboť by stát tak trochu převzal roli pasáka oněch dívek. A těch pár kaček za to asi tak úplně nestojí. l

Hippies neměli iPhony a nevěděli, co je Tinder. A dnes si už mohou jen rvát šediny.

O autorovi| Pavel Páral paralp@mf.cz

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Přímá volba prezidenta ČR
Z e-shopu přivezli rozbité zboží?
4 nejznámější kryptoměnové burzy současnosti
Když končí platnost řidičského průkazu...
Black friday je tu! Nakupte snadno, rychle a bez nervů
Auta
I myslivci mají své sny. Bentley představuje lovecké…
Tesla Roadster: Z 0 na 100 za 1,9 s a z 8000 dolarů na 0 za minutu (komentář)
Volvo oficiálně odstartovalo výrobu svého historicky prvního malého crossoveru
Mercedes-Benz třídy A dostane nový interiér. Změnilo se toho hodně
Také Apple připravuje autonomní řízení. Jeho systém má být levnější, ale velmi přesný
Technologie
Edge se právě naučil automaticky vyplňovat formuláře [Windows Insider]
DVB-T2 bude od příštího týdne pro 94 % domácností. Přibude i nová stanice
Tip: Lidl prodává nejlevnější kabel Lightning MFI pro iPhone a iPad
VR brýle Windows Mixed Reality dostaly podporu SteamVR. Získají katalog až 2000 her
Hodinky Misfit Command jsou trochu chytré a vydrží nabité celý rok
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít