Tajemný Müller - Euro.cz

Přihlášení

Tajemný Müller

, Hana Boříková,
Tajemný Müller
Zdroj: Euro.cz

Pragolaktos

PRAHA (bor) – Do společnosti Pragolaktos vstoupí německý mlékárenský koncern Müller. Mlékárny Pragolaktos kontroluje firma Alimpex, kterou vlastní Milan Kincl.
Alimpex Němcům odprodá v Pragolaktosu, který vyrábí trvanlivé mléko a mléčné produkty (jogurty, zakysané smetany, termixy), majoritní podíl. Německá skupina v Česku zatím pouze vykupovala syrové mléko. Od konce letošního roku by se měl Pragolaktos soustředit jen na výrobu trvanlivého mléka, uvedl antimonopolní úřad, který už transakci povolil.
Společnost Alimpex kontroluje další firmy, například Alimpex Gastro podnikající v obchodu s potravinami nebo SahneBöhm Bratislava, jež působí na Slovensku ve velkoobchodu s mléčnými výrobky. Müller je „dobře utajovaná“ firma, a to i v Německu. V Česku se o ní ví jenom to, že vykupuje syrové mléko od tuzemských zemědělců a že ji vlastní fyzická osoba, Theobald Müller. Její saská centrála odmítá podávat informace, ani nezveřejňuje hospodářské výsledky. V německých novinách se firma prezentuje pouze v době, kdy uvádí na trh nové produkty, případně když vedla soudní spor s populárním německým zpěvákem ze skupiny Modern Talking Dieterem Bohlenem. Müller Milch s ním zrušil reklamní smlouvu, zpěvák se však o zbylou část honoráře ve výši půl milionu eur soudil. Společnost jej na oplátku žalovala o 900 tisíc eur, protože měl svým chováním poškodit její dobré jméno. Dieter Bohlen totiž několikrát řekl, že podmáslí pijí jen padesátileté nositelky biosandálů. Spor nakonec vyřešili mimisoudní cestou, ovšem za podmínky další zpěvákovy mlčenlivosti.

Diskuze