Tady jste doma

14. května, 00:00 -
14. května, 00:00

Na návštěvě u Váňových s ochutnávkou jihočeského selského baroka a životní cesty, po které mnozí touží, ale z různých důvodů nikdy neuskuteční

Nečekejte tu luxus, přepych, ordinérní pořádek a také dobrou wi-fi. A stejně pro mě osobně jedno z nejkouzelnějších míst, které jsem za tři roky cestování křížem krážem republikou navštívil. Tady je doma, alespoň na těch několik málo dní, které kdo jak má možnost využít. Nikdo vám tu nic nevnucuje, zároveň každý, kdo přijede, se na chvíli zastaví a zamyslí, zda všechen ten shon, čas rozdělený na minuty, tvrdý byznys, by nestálo za to vyměnit za větší klid, polosamotu, čistý vzduch, koně, zvířata, široké louky a past viny. Za život, který vás od první minuty na farmě obklopuje a na který si jen těžko přivykáme.

Je libo jehně?

Ve třech světnicích, které majitelé pronajímají, vás čeká absolutní soukromí.

I když někdo přijede pouze ve dvou, jste tu sami, právě pro ten pocit, aby vás nic nerušilo od zážitku. Sice je tu vybavená menší kuchyň včetně vlastní přidružené venkovní stodoly s posezením, grilem, ale rozhodně doporučuji využít snídaně od paní domu, protože po ránu nic neudělá větší radost, než přijít k prostřenému stolu s domácími vajíčky, mlékem a chlebem. A tady slovo domácí rozhodně není jenom prázdné klišé.

Všude mezi hosty různě pobíhá všelijaké zvířectvo, od domácích mazlíčků, starší dámy anglického buldoka, fenky jack russell teriéra až po černohlavé ovečky plemene suffolk, respektive dvacet holek a jednoho pyšného berana. Jako netradiční dárek, za který si ale musíte zaplatit, si na jaře můžete odvést jehně.

Do zvířecí farmy patří i slepice, krůty, husy, maďarské mangalice, které jsou ale zavřené, takže se nemusíte strachovat.

Pro rodinnou radost tu najdete dva koníky, Billyho a Lotranda. Někde mezi všemi se potulují kočky a koťata. Každopádně, kdo nemá rád zvířata, případně je na ně alergický, ten ať sem nejezdí. Ostatní si to užijí.

Všude okolo statku jsou krásné lesy a příjemné cesty pro pěší i kola. My jsme tedy vyzkoušeli jenom tu pěší variantu, ale je kam se schovat a moc lidí při tom nepotkáte.

Co byste jestě měli vědět ? Děti do 6 let mají ubytování zdarma. ? Zvířecí mazlíčci jsou také zdarma, ale protože je statek plný zvířat, musí být snášenliví. ? Můžete se zapojit do práce na statku, odměnou vám bude čerstvý domácí chléb.


Sdílení

Líbí se Vám tento článek?
Sdílejte ho

Čtěte také

Komentáře

Finance
Akcie Apple a Alphabet vymazaly letošní zisky
Jak si vyřídit živnostenský list a kolik to bude stát?
Kdy potřebujete návrh vkladu do katastru nemovitostí? Jde to online?
Zdražil váš dodavatel? Právě teď můžete bezplatně odejít
Jak si vyřídit výpis z katastru nemovitostí online?
Auta
Volkswagen Atlas Cross Sport: Další SUV s karoserií „kupé“…
Kvíz: Poznáte auto jen podle fotky zadního světla?
CNG autobusy Solaris pro Paříž
Nová Mazda3 se ukázala v Praze. Jen dva týdny po světové premiéře v L.A.
10 ekologických „kazítek“, která prodražují provoz auta
Technologie
Xbox Game Pass jen za polovinu. Za 1500 Kč můžete hrát 100+ her po celý rok
Stáhněte si zdarma hry Lego The Hobbit a Full Throttle Remastered
Intel odhalil architekturu GPU Gen11. Grafika Ice Lake má mít výkon jako Ryzen 3 2200G
Nejlevnější smartphony pod stromeček. Co koupit do 5000 Kč?
Mobilní banka Revolut získala bankovní licenci pro Evropu
Hry pro příležitostné hráče