Švédský servis silnější - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Švédský servis silnější

, Karel Zaoral,
Švédský servis silnější
Zdroj: Euro.cz

Scania

Švédská automobilka Scania otevírá nová servisní centra v celém Česku. Do poloviny roku společnost plánuje rozšířit svou síť v České republice ze třinácti na šestnáct servisních středisek. Flotila nákladních vozidel Scania v regionu střední Evropy – tedy v Česku, Maďarsku a na Slovensku – vzrostla za poslední tři roky o třiašedesát procent na celkových dvanáct tisíc vozidel, s čímž se zákonitě zvyšuje poptávka po servisních službách.
„Loni vykázala Scania ve střední Evropě v meziročním srovnání dvacetiprocentní nárůst v počtu prodaných servisních hodin. A poptávka se stále zvyšuje,“ komentuje trend Zdeněk Petrás, ředitel poprodejních služeb Scania Czech Republic. Scania se v loňském roce stala nejrychleji rostoucí automobilovou značkou na českém trhu. V kategorii vozidel nad osmnáct tun vykázala meziroční nárůst v počtu registrovaných vozidel ve výši bezmála čtyřiceti procent, přičemž loni celkem zaregistrovala v Česku přes tisíc vozidel.
Petrás vypočítává plány Scanie: „Logickým krokem je letošní zaměření především na rozšiřování servisní sítě, abychom zákazníkům vyšli vstříc a dokázali je kvalitně obsloužit. Je nutné nejen zkrátit cestu do servisu, ale také dobu v něm strávenou. Jedině tak lze dosáhnout maximálního využití vozidel.“

Ohodnoťte tento článek
Diskuze