Super Panda Circus

26. června 2017, 00:00 - Klára Donathová
26. června 2017, 00:00

Tenhle bar není pro starý. Máte-li otevřenou mysl, chuť dát si drink s nanukem a hrát s barmany hry, které nemůžete vyhrát, vypravte se sem

Panda je zřejmě nejspecifičtějším barem u nás. Každý bar vypráví nějaký příběh, nic nebývá samoúčelné. V Banker’s se budete cítit jako v bance, v AnonymouS Shrink’s Office zase jako na psychiatrickém sezení. Panda vás přenese do psychedelické cirkusové manéže, ve které se stanete součástí představení a nebudete úplně pány svého osudu. Hned za vstupem se vás ujme dveřník, který vám odebere svrchníky, nalije zelený čaj k pročištění chuťových buněk a odvede vás na určené místo. Sedět můžete na dlouhém baru nebo na lavicích čelem k baru, stejně jako v cirkuse.

Z každého místa vidíte do středu manéže, do očí si ale hledět nebudete.

Papírový koktejlový lístek tu sice mají, ale ten je příliš fádní, takže před vás obsluha postaví desku, na které jsou stojánky zakončené třeba figurkou Hurvínka, Supermana, gumovou kachničkou nebo raketou. Menu vychází z myšlenek Carla Gustava Junga o kolektivním a osobním nevědomí a jeho definice archetypálních postav. Najdete v něm průzkumníka, hrdinu, vynálezce, klauna atd. Co stojánek, to jeden archetyp, co archetyp, to dva různé drinky. Jeden uměřenější, vyznačený žlutě, druhý divočejší, varovně červený. Podobné ingredience, totálně odlišné drinky. Nevím, co o mé osobnosti vypovídá, že jsem sáhla celkem bez váhání po archetypu šamana. Snad jen to, že mám ráda mezcal.

Vyzkoušela jsem obě verze a popravdě přiznám, že nadšená jsem nebyla ani z jedné. Žlutá mě nutila propracovat se vrstvou uměle chutnající pistáciové zmrzliny a červená zase popasovat se s kyselkavým nanukem údajně posypaným prachem z mexických červů. No ale férově přiznávám, že všude kolem se vznášely bublinky pátečního večerního štěstí, nanuky se objednávaly ostošest, drinky se pily z miminkovských lahví a hosté se tvářili spokojeně. Já byla spokojena, až když jsem ochutnala drink na bázi geneveru s pyré z citrusů yuzu, s yuzu tonikem a lístky aromatické perilly neboli shiso. Dával smysl, byl vyvážený a skvěle chutnal.

Šokovat je trendy, skleničky jsou out. Ve světě se drinky podávají ve vaničkách či v žárovkách, zmrzlina je skoro nuda. Ale za všech okolností by měl drink nejen překvapit, ale i dobře chutnat. A pokud víc hraje na efekt než na chuť, nevidím důvod dát si ho znovu.

Super Panda Circus ? Šilingrovo náměstí 257/3, Brno ? t: 734 878 602 ? e: panda@superpandacircus.cz ? www.superpandacircus.cz


Sdílení

Líbí se Vám tento článek?
Sdílejte ho

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Čtěte také

Komentáře

Finance
3 tipy, jak si snížit daňovou povinnost ještě do konce roku
Kdy potřebujete výpis z katastru nemovitostí?
Kdy se (ne)vyplatí pracovat při exekuci?
Test: která navigace do auta je ta nejlepší
Co je dobré vědět o dobrovolném důchodovém pojištění?
Auta
„Vodíková“ dobíjecí stanice s prezentací vozidel Zebra
Nejprodávanější značky aut na světě: Vede Toyota, nejvíc roste Mitsubishi a Lada
Modernizace pro UAZ Profi
VW chce překonat Porsche na Nürburgringu. Využije k tomu elektrický speciál z Pikes Peak
Rekordní Bloodhound SSC, který zatím své schopnosti nepředvedl, je na prodej za pakatel
Technologie
Registry dlužníků: Jaké existují a co všechno o vás ví?
Poznámkový blok standardně ukládá v UTF-8 a podporuje nové zkratky [Windows Insider]
Přehled: Pro lidi v exekuci je někdy výhodnější nepracovat
První kolo WiFi4EU ukončeno. Víme, které české obce dostanou dotace na internet
Nvidia brzo vydá grafiku GeForce RTX 2060, bude mít GPU s 1920 stream procesory
Hry pro příležitostné hráče