Super Panda Circus

26. června 2017, 00:00 - Klára Donathová
26. června 2017, 00:00

Tenhle bar není pro starý. Máte-li otevřenou mysl, chuť dát si drink s nanukem a hrát s barmany hry, které nemůžete vyhrát, vypravte se sem

Panda je zřejmě nejspecifičtějším barem u nás. Každý bar vypráví nějaký příběh, nic nebývá samoúčelné. V Banker’s se budete cítit jako v bance, v AnonymouS Shrink’s Office zase jako na psychiatrickém sezení. Panda vás přenese do psychedelické cirkusové manéže, ve které se stanete součástí představení a nebudete úplně pány svého osudu. Hned za vstupem se vás ujme dveřník, který vám odebere svrchníky, nalije zelený čaj k pročištění chuťových buněk a odvede vás na určené místo. Sedět můžete na dlouhém baru nebo na lavicích čelem k baru, stejně jako v cirkuse.

Z každého místa vidíte do středu manéže, do očí si ale hledět nebudete.

Papírový koktejlový lístek tu sice mají, ale ten je příliš fádní, takže před vás obsluha postaví desku, na které jsou stojánky zakončené třeba figurkou Hurvínka, Supermana, gumovou kachničkou nebo raketou. Menu vychází z myšlenek Carla Gustava Junga o kolektivním a osobním nevědomí a jeho definice archetypálních postav. Najdete v něm průzkumníka, hrdinu, vynálezce, klauna atd. Co stojánek, to jeden archetyp, co archetyp, to dva různé drinky. Jeden uměřenější, vyznačený žlutě, druhý divočejší, varovně červený. Podobné ingredience, totálně odlišné drinky. Nevím, co o mé osobnosti vypovídá, že jsem sáhla celkem bez váhání po archetypu šamana. Snad jen to, že mám ráda mezcal.

Vyzkoušela jsem obě verze a popravdě přiznám, že nadšená jsem nebyla ani z jedné. Žlutá mě nutila propracovat se vrstvou uměle chutnající pistáciové zmrzliny a červená zase popasovat se s kyselkavým nanukem údajně posypaným prachem z mexických červů. No ale férově přiznávám, že všude kolem se vznášely bublinky pátečního večerního štěstí, nanuky se objednávaly ostošest, drinky se pily z miminkovských lahví a hosté se tvářili spokojeně. Já byla spokojena, až když jsem ochutnala drink na bázi geneveru s pyré z citrusů yuzu, s yuzu tonikem a lístky aromatické perilly neboli shiso. Dával smysl, byl vyvážený a skvěle chutnal.

Šokovat je trendy, skleničky jsou out. Ve světě se drinky podávají ve vaničkách či v žárovkách, zmrzlina je skoro nuda. Ale za všech okolností by měl drink nejen překvapit, ale i dobře chutnat. A pokud víc hraje na efekt než na chuť, nevidím důvod dát si ho znovu.

Super Panda Circus ? Šilingrovo náměstí 257/3, Brno ? t: 734 878 602 ? e: panda@superpandacircus.cz ? www.superpandacircus.cz

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Jak získat peníze ze životního pojištění?
Nový hit sociálních dávek? Během února přes 2 tisíce žádostí o otcovskou
Na co si Češi nejčastěji půjčují?
Pravda, nebo mýtus: 10 faktů o vdovském důchodu
Pečujte o zdraví, ušetříte až třetinu dobrovolného pojistného
Auta
Pět zajímavých a dostupných ojetin, které už nebudou…
Galerie: 12 nejlevnějších aut na českém trhu, která jedou přes 250 km/h
Opel Corsa GSi je zpátky. O motoru ale zatím nic konkrétního nevíme
Facelift pro Mercedes třídy C Coupé a Cabrio přináší hybridní patnáctistovku
Opel Grandland X na sebe upozorňuje zajímavým způsobem. Do výbavy přidává „nůž“
Technologie
Zprávy o GeForce Partner Program měly pravdu, už dopadá na produkty. Někdy legračně
Všechny kanály Novy v DVB-T2 chytí už 50 % populace
Do problémů vás dostane i hloupý telefon. Čeští operátoři varují před tímhle
Do vesmíru letí další odkaz z Česka, na ISS jej veze americký astronaut
World of Tanks 1.0 je tady. Má novou grafiku, hudbu i mapy
Hry pro příležitostné hráče