Stoupající hvězda Nestlé

10. července, 00:00 - Vladan Gallistl
10. července, 00:00

Známý investor Daniel Loeb vsadil 3,5 miliardy dolarů na růst akcií světové potravinářské jedničky Nestlé

Nestlé

Největší potravinářská firma na světě - švý carská Nestlé - může být zajímavou investic ní příležitostí. Zaměřil se totiž na ni aktivistický investor Daniel Loeb se svým fondem Third Point. A potravinářskému kolosu skutečně věří, protože do něj investoval 3,5 miliardy dolarů. Loeb tvrdí, že společnost se může zlep šit v celé řadě oblastí od růstu ziskových mar ží přes optimalizaci své bilance až po prodej aktiv, která nepatří mezi klíčové byznysy. „Je vzácné najít firmu s kvalitami Nestlé, která má tolik možností ke zlepšení,“ sdělil klientům k investici Loeb. Po zprávě o jeho rozhodnutí vystřelila cena akcií Nestlé o 4,2 procenta na rekordních 85,5 švýcarského franku.

Dobra rada: Daniel Loeb ví, o čem mluví. Za poslední dvě dekády dokázal zhodnotit maje tek klientů více než dvojnásobně ve srovnání s růstem na newyorské burze. Navíc se firma Nestlé již začala proti aktivitám Loeba bránit když oznámila odkup vlastních akcií ve výši dvaceti miliard švýcarských franků. Odkup vlastních akcií je pro akcionáře obvykle velkým přínosem

20 miliard švýcarských franku je suma za niz Nestlé nakoupí vlastni akcie.

Noble Group

Singapurskému obchodníkovi s komoditami Noble Group hrozí podle ratingové agentury Fitch reálně bankrot. Snížila totiž ohodnocení Noble Group na stupeň, který naznačuje možnost krachu. Akcie společnosti zareagovaly propadem o 2,8 procenta na 0,50 singapurského dolaru (8,4 koruny). Hodnota firmy se letos snížila už o více než jednu miliardu amerických dolarů, když poklesla o více než sedm desát procent.

Dobrá rada: Ratingová agentura není jediná kdo bývalému komoditnímu kolosu nevěří. Podle investora Carsona Blocka, který proslul sázkami na propad akcií čínských firem, je hodnota Noble Group záporná a společnost bude muset projít restrukturalizací. Jedinou možností, jak firmu zachránit před krachem, je příchod strategického investora. Na to by ale investoři neměli rozhodně spekulovat a akciím firmy by se raději měli vyhnout.

AK Steel Holding

Americkým ocelárnám se minulý týden dařilo kvůli spekulacím na trhu, že tamní administrativa uvalí cla na čínský dovoz. Cla by zvýhodnila americké výrobce. Americká ocelárna AK Steel Holding ale nemusí spoléhat jen na vládní kroky. Bankovní dům Deutsche Bank ke konci června doporučil investorům nakupovat akcie AK Steel s cílovou cenou deset dolarů za akcii. Minulý týden se akcie obchodovaly za cenu 6,38 dolaru. Společnost dodává vysoce kvalitní ocel americkým automobilkám.

Dobrá rada: Podle analytiků Deutsche Bank se poptávka po oceli za prvních pět měsíců meziročně zvýšila o čtyři procenta, což vylepší finance amerických hutí. Vedení firmy navíc podle nich udělalo řadu kroků, které mají zlepšit hospodaření společnosti. Kromě případných cel na čínskou konkurenci by AK Steel Holding mohl vydělat i na dalších plánech Donalda Trumpa, který chce investovat bilion dolarů do infrastruktury, což by zvýšilo poptávku i po oceli.

Poznámka: Nejedná se o investiční doporučení ani nabídku či výzvu ke koupi nebo prodeji cenných papírů nebo jiného investičního nástroje.

O autorovi| Vladan Gallistl, gallistl@mf.cz

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Známé tváře a volby: Které známé osobnosti podporují ANO, KSČM, či ODS?
Chcete půjčku vyřídit online?
Jaký má vliv sdílené ubytování na českou ekonomiku?
Po svatbě vás vyřizování na úřadech nemine!
Máté nízké příjmy? Do penze odejděte už v prosinci
Auta
Příval malých crossoverů na český trh nebere konce. Dnes…
Plug-in hybridní kupé Polestar 1 není Volvo a vyrábět se bude v Číně
Končí norská elektrická pohádka? Na těžké Tesly se má vztahovat daň téměř 200 tisíc
Sportovní Mazda s motorem Wankel? Problémem není technologie, ale byznys
Polestar dnes představí své první auto. Bude to čtyřválcové plug-in hybridní kupé
Technologie
Už i pevným diskem se dá špehovat, funguje jako mikrofon. Hrozba pro bezpečnost
Podruhé a lépe. Surface Book 2 je rychlejší, lépe vybavený a může být zcela tichý
Netflix má již 104 milionů předplatitelů. Příští rok hodlá do obsahu nacpat 8 mld. dolarů
Windows 10 Fall Creators Update: jen malé a někdy nedotažené novinky [recenze]
Bez LTE, zato s Wi-Fi. Praha nabídne v metru bezplatný internet
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít