Stoupající hvězda Nestlé

10. července 2017, 00:00 - Vladan Gallistl
10. července 2017, 00:00

Známý investor Daniel Loeb vsadil 3,5 miliardy dolarů na růst akcií světové potravinářské jedničky Nestlé

Nestlé

Největší potravinářská firma na světě - švý carská Nestlé - může být zajímavou investic ní příležitostí. Zaměřil se totiž na ni aktivistický investor Daniel Loeb se svým fondem Third Point. A potravinářskému kolosu skutečně věří, protože do něj investoval 3,5 miliardy dolarů. Loeb tvrdí, že společnost se může zlep šit v celé řadě oblastí od růstu ziskových mar ží přes optimalizaci své bilance až po prodej aktiv, která nepatří mezi klíčové byznysy. „Je vzácné najít firmu s kvalitami Nestlé, která má tolik možností ke zlepšení,“ sdělil klientům k investici Loeb. Po zprávě o jeho rozhodnutí vystřelila cena akcií Nestlé o 4,2 procenta na rekordních 85,5 švýcarského franku.

Dobra rada: Daniel Loeb ví, o čem mluví. Za poslední dvě dekády dokázal zhodnotit maje tek klientů více než dvojnásobně ve srovnání s růstem na newyorské burze. Navíc se firma Nestlé již začala proti aktivitám Loeba bránit když oznámila odkup vlastních akcií ve výši dvaceti miliard švýcarských franků. Odkup vlastních akcií je pro akcionáře obvykle velkým přínosem

20 miliard švýcarských franku je suma za niz Nestlé nakoupí vlastni akcie.

Noble Group

Singapurskému obchodníkovi s komoditami Noble Group hrozí podle ratingové agentury Fitch reálně bankrot. Snížila totiž ohodnocení Noble Group na stupeň, který naznačuje možnost krachu. Akcie společnosti zareagovaly propadem o 2,8 procenta na 0,50 singapurského dolaru (8,4 koruny). Hodnota firmy se letos snížila už o více než jednu miliardu amerických dolarů, když poklesla o více než sedm desát procent.

Dobrá rada: Ratingová agentura není jediná kdo bývalému komoditnímu kolosu nevěří. Podle investora Carsona Blocka, který proslul sázkami na propad akcií čínských firem, je hodnota Noble Group záporná a společnost bude muset projít restrukturalizací. Jedinou možností, jak firmu zachránit před krachem, je příchod strategického investora. Na to by ale investoři neměli rozhodně spekulovat a akciím firmy by se raději měli vyhnout.

AK Steel Holding

Americkým ocelárnám se minulý týden dařilo kvůli spekulacím na trhu, že tamní administrativa uvalí cla na čínský dovoz. Cla by zvýhodnila americké výrobce. Americká ocelárna AK Steel Holding ale nemusí spoléhat jen na vládní kroky. Bankovní dům Deutsche Bank ke konci června doporučil investorům nakupovat akcie AK Steel s cílovou cenou deset dolarů za akcii. Minulý týden se akcie obchodovaly za cenu 6,38 dolaru. Společnost dodává vysoce kvalitní ocel americkým automobilkám.

Dobrá rada: Podle analytiků Deutsche Bank se poptávka po oceli za prvních pět měsíců meziročně zvýšila o čtyři procenta, což vylepší finance amerických hutí. Vedení firmy navíc podle nich udělalo řadu kroků, které mají zlepšit hospodaření společnosti. Kromě případných cel na čínskou konkurenci by AK Steel Holding mohl vydělat i na dalších plánech Donalda Trumpa, který chce investovat bilion dolarů do infrastruktury, což by zvýšilo poptávku i po oceli.

Poznámka: Nejedná se o investiční doporučení ani nabídku či výzvu ke koupi nebo prodeji cenných papírů nebo jiného investičního nástroje.

O autorovi| Vladan Gallistl, gallistl@mf.cz


Sdílení

Líbí se Vám tento článek?
Sdílejte ho

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Čtěte také

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Co si pojistit před cestou do zahraničí?
Šmejdi v energetice lákají do aukcí nebo na dárky. Lidé platí tisíce korun
Otec dětí odmítá platit výživné. Co můžete dělat?
6 zásadních rozdílů mezi předčasným důchodem a předdůchodem
Kolik peněz si vyděláte, až odjedete na dovolenou?
Auta
Sedm chyb, které dělají řidiči při cestě autem do…
Přestupky na železničním přejezdu: Pokuty, body a na jak dlouho vám seberou řidičák
Video recenze ojetiny: BMW X5 E70
Toyota ukázala v Le Mans hybridní supersport GR s výkonem 1000 koní
Nové Audi A1 se radikálně změnilo. Je větší a bere si inspiraci u Quattra [první dojmy]
Technologie
Valve je velkorysé. Podporu Steamu pro Windows XP a Vista ukončí až v lednu 2019
Řada her obsahuje sledovací nástroj Redshell. Komunita ho označila za spyware
Opět bezpečnostní díra u procesorů Intel: chyba Lazy FP Restore (oživeno)
Trollolo. Intel pořádá soutěž o Core i7-8086K, AMD je výhercům vymění za Threadripper
AMD: APU budou mít nové ovladače méně často, aktualizace jen jednou za tři měsíce
Hry pro příležitostné hráče