Stojí za pozornost

26. června, 00:00 - Petr Holec
26. června, 00:00

Le terroir pod šéfkuchařským vedením Jana Punčocháře v naší ročence několikrát zvítězil, takže nebývá zvykem, aby končil pod stolem těch nejlepších. Problém je, že po dočasném uzavření a znovuotevření firmou Living Venues tahle vyhlášená sklepní restaurace několikrát změnila šéfkuchaře i směr menu. Odklon od původního konceptu začal za šéfkuchaře Pavola Pavlíka, který zde vařil už pod Punčochářem a jenž se poté vydal směrem k nordické kuchyni. Načež ovšem odešel do moderního vinohradského 1 Bistrotu 104, což je něco jako nordický fine dining vlastněný stejnou firmou. Naposled se tak Le terroir znovu otočil k Francii, k níž měl vždy blízko, když jeho menu převzal francouzský šéfkuchař. Podnik, jenž míval z málo pochopitelného důvodu michelinské ocenění Bib Gourmand (restaurace vždy mířila k hvězdě, a to včetně exkluzivního vinného sklepa), se teď do průvodce vrátil jako zalistovaný podnik. Takže uvidíme, jak se bude držet.

S Le terroirem nyní souvisí i někdejší honosné a výborné Adore a později MaSa by Hervé Rodriguez známého restauratéra Pavla Kumžáka, jež skončila méně slavnou hádkou o to, kdo a jak ji vytuneloval.

Nová a výborná restaurace, za níž finančně stojí velký developer a kterou stejně jako ostatní podniky vybudovali zkušení lidé ze Zátiší Group, se jmenuje 2 Portfolio a určitě stojí za návštěvu. A nejen kvůli špičkovému jídlu a vínu, ale i velmi velkorysému interiéru, na kterém se určitě nešetřilo. A podobné hodnocení jistě sedí i na 3 Soho, které je navíc sympatické tím, že na rozdíl od většiny nejlepších restaurací nesídlí v centru, ale gastronomicky kultivuje spíš hospodské Podolí.

Pamatujete ještě na šéfkuchaře Marka Raditsche z MasterChefu? Ten jako šéfkuchař vede 4 Kampa Park, jehož prokletím vždy byly hordy ruských a amerických turistů a na ně orientovaný nejen vinný lístek s příslušnými cenami.

To se teď pomalu mění, když se i tenhle podnik sídlící – jak jinak – na pražské Kampě snaží Raditschovo kulinářské umění víc nabízet také Čechům, což je samozřejmě jen správně. A za návštěvu určitě stojí i V Zátiší, jehož jediné minus je, že v rámci skupiny Zátiší se nachází za výborným Bellevue.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Když za škodu může sport...
O dědictví IV: Dědit, či darovat?
3 věci, na které není dobré zapomínat před odjezdem na služební cestu
Daňové přiznání za rok 2017: Změny u daňového zvýhodnění na děti a daňového bonusu
Bez potřebné doby pojištění vám důchod nedají
Auta
Kvíz: Víte, co se děje, když se na přístrojové desce…
Arrivo je systém, díky kterému pojede i Dacia Duster nebo Fabia 1.2 HTP 320 km/h
Škoda Superb 2.0 TSI 4×4 vs. BMW M760Li xDrive: Přesné porovnání neporovnatelného
Že je elektrická nákladní Tesla revoluční? Kdeže, elektrická Avia tu byla už dávno
Pokuta za pád z kola? Absurdní, ale ne víc než jiné pokuty za nehodu [komentář]
Technologie
Cnews FM: Platíme mobilem s Android Pay. Vydrží nám to? [podcast]
Desky platformy Intel Z390 už existují. V Sandře se objevil model od SuperMicro
Velký přehled slev na Černý pátek 2017 (průběžně aktualizováno)
Nvidia má nové GeForce pro notebooky, MX110 a MX130. Používají ale staré 28nm čipy
Psaní na displeji tažením a nová gesta při psaní rukou [Windows Insider]
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít