Stěhování do dubna - Euro.cz

Přihlášení

Stěhování do dubna

, Kateřina Menzelová,
Stěhování do dubna
Zdroj: Euro.cz

Justiční palác

PRAHA (men) – Fakultní nemocnice Královské Vinohrady (FNKV) uzavřela smlouvu s Městským soudem v Praze, že opustí prostory v Praze 10 Na Míčánkách do konce dubna. V areálu bývalých kasáren bude vybudován nový justiční palác (EURO 24/2002). „Musíme věřit, že tento termín bude skutečně dodržen,“ řekla týdeníku EURO Iva Chaloupková, mluvčí ministerstva spravedlnosti.
Výstavba nového justičního areálu se chystá déle než tři roky. Celý komplex měl být podle původních dokončen do roku 2005. Zdržení ale již teď představuje více než půl roku. Není pochyb o tom, že plánované náklady ve výši dvou miliard korun časový skluz ještě zvýší. Stavební práce doposud nezačaly, protože nemůže být provedena demolice pavilonu, který ještě Fakultní nemocnice Královské Vinohrady neopustila. Ta nemá prozatím dostavěny nové prostory. „Stavba by měla být hotova kolem poloviny května až června. Budeme zřejmě muset na přechodnou dobu najít náhradní budovu,“ tvrdí Leoš Kabát, tiskový mluvčí FNKV.
Městský soud v Praze, který je investorem akce, zadal již veřejnou obchodní soutěž na výstavbu a na technický dozor. Výběrové řízení ale stále není dotaženo, neboť nikdo není schopen konkretizovat datum předání staveniště.