Spravedlivé dominy

03. února 2014, 00:00 - (red)
03. února 2014, 00:00

Dominantní ženy v justici posílí. Na post náměstkyně ministryně spravedlnosti míří Hana Marvanová, žena s pestrou politickou i pracovní minulostí. Marvanová se ve své pozici bude často potkávat s jinou podobně ambiciózní ženou – pražskou vrchní státní zástupkyní Lenkou Bradáčovou. A není vyloučeno jiskření. Marvanová je dle svých posledních vyjádření spíše reprezentantkou větve státních zástupců z Olomouce, vedené razantním Ivem Ištvanem, než stylu Lenky Bradáčové. A navíc bude muset řešit nějaká rezidua z minulosti.

Jak vyplývá z insolvenčního rejstříku, byla Hana Marvanová jednatelkou a společnicí s podílem čtyřiceti procent v Advokátní kanceláři Veverka & Marvanová, spol. s r. o., dnes Advokátní kancelář Veverka & Partneři, s r. o., toho času v konkurzu. Po zkrachovalé advokátní kanceláři zůstaly dluhy ve výši cca 43 milionů korun.

Z insolvenčního rejstříku vyplývá, že je Hana Marvanová terčem žaloby, kterou podal insolvenční správce. Po Haně Marvanové požaduje vrácení částky tři a čtvrt milionu korun s příslušenstvím, které měla Marvanová inkasovat z prostředků dlužníka za prodej patnácti procent svého obchodního podílu, a to krátce před tím, než advokátní kancelář zamířila do likvidace a následně do insolvenčního řízení.

Hana Marvanová v pozici náměstkyně ministerstva spravedlnosti může mít zcela zásadní vliv na odbor ministerstva spravedlnosti, který vykonává dohled právě nad insolvenčními správci. A to se ještě nedostala do střetu s Lenkou Bradáčovou.

ANO, ŠÉFE

Domlouvat se na čemkoli s čerstvým ministrem financí Andrejem Babišem, uvyklým řídit své království Agrofert naprosto autokraticky, není nic jednoduchého. Jeho postoj skály, s níž nepohneš, je těžké zlomit. Dokládá to i úsměvná historka o tom, jak si koaliční partneři dohadovali kompetence pro náměstky ministra zdravotnictví. Za hnutí ANO byl do resortu nominován respektovaný primář Radiodiagnostického oddělení pražské Nemocnice Na Homolce Josef Vymazal. Jak se Palubní deník dozvěděl z kuloárních informací, Babišův prostředník pro něj vyjednal sekci zdravotní péče. Když se s tím ale chlubil svému šéfovi, ostře narazil. Babiš trval na tom, že jeho náměstek musí mít pod sebou fakultní nemocnice. Jenže právě tuto agendu si chtěl ministr Svatopluk Němeček nechat z pochopitelných důvodů pro sebe.

Žádné argumenty Babiš zprvu vůbec nechtěl slyšet a tvrdohlavě trval na svém. Nakonec ale asi pochopil, že malý ústupek může přinést úspěch v jiném případě. Například v jeho vlastním resortu financí, kde se na náměstkovi za ČSSD pořád nějak nemůže dohodnout.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Známé tváře a volby: Které známé osobnosti podporují ANO, KSČM, či ODS?
Chcete půjčku vyřídit online?
Jaký má vliv sdílené ubytování na českou ekonomiku?
Po svatbě vás vyřizování na úřadech nemine!
Máté nízké příjmy? Do penze odejděte už v prosinci
Auta
Koncept Toyota Fine-Comfort Ride je vodíkový soupeř…
Galerie: Šemík, knedlík, mandelinka a další legendární autobusy z ČSSR
Nový Jeep Compass má za sebou testy IIHS. Obstál bez vyznamenání
Na dálnici D1 bylo spuštěno další úsekové měření. Je totiž potřeba vybrat více peněz
Porsche 718 Boxster a Cayman GTS se mohou pochlubit vyšším výkonem
Technologie
S cenami operačních pamětí to prý bude mizérie i příští rok, nedostatek čipů má trvat
Sdílení polohy na mapě láká další aplikace. Kde všude se můžete nechat sledovat?
Google převlékne Kalendář do Material Designu. Takhle bude vypadat
Seznamu se daří. Stejně jako Google žije primárně z reklamy
Tip: Jak získat Windows 10 Fall Creators Update co nejdříve?
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít