Spolupracují s odbory - Euro.cz

Zprávy

Přihlášení

Spolupracují s odbory

, Pavel Hanslíček,
Spolupracují s odbory
Zdroj: Euro.cz

BAWAG Bank CZ

PRAHA (hns) – BAWAG Bank CZ potvrdila svoje plány na pronikání do Česka. K současným sedmi pobočkám (dvěma v Praze i v Brně a po jedné v Ostravě, Plzni a Ústí nad Labem) přidá ještě do konce letošního roku dalších přinejmenším šest filiálek: jednu až dvě v Praze, po jedné v Olomouci, Zlíně, Liberci, Hradci Králové a Českých Budějovicích. „Stojíme před uzavřením nájemních smluv v těchto městech,“ řekl týdeníku EURO předseda představenstva BAWAG Bank CZ Markus Hermann s tím, že k výběru příslušných lokalit vedl banku jejich potenciál.
Kromě vlastních poboček bude banka využívat i externích distribučních sítí partnerských finančních institucí, jako je pojišťovna Allianz nebo stavební spořitelny Wüstenrot, kde rakouský BAWAG drží majetkový podíl. Hermann rovněž potvrdil, že BAWAG v Česku jedná s odborovými svazy o výhodách pro jejich členy. „Jsme na počátku, ale dokážu si představit, že odborářům nabídneme podobně výhodné podmínky pro vedení účtů a jiných služeb, jako nabízíme zaměstnancům velkých firem, se kterými uzavřeme rámcovou smlouvu,“ řekl Hermann. Banka se tak inspiruje svojí rakouskou matkou, kterou vlastní Rakouský odborový svaz a která s odbory při distribuci spolupracuje. BAWAG Bank CZ navíc připravuje otevření jedné ze svých poboček v pražském Domě odborových svazů.
Pobočkovou expanzi chystá BAWAG i na Slovensku. Tam vlastní jedenáctou největší slovenskou banku – Istrobanku, která by letos měla ke nynějším 43 pobočkám přidat sedmnáct nových, z toho sedm plnohodnotných a deset kanceláří v obchodním řetězci Billa.