společnost

18. ledna 2016, 00:00 -
18. ledna 2016, 00:00

MCDONALD´S ČR Dům Ronalda McDonalda Jedenáctý ročník charitativní akce McHappy Day vynesl přes tři miliony korun. Zákazníci restaurací McDonald’s mohli přispět koupí samolepky nebo přes Facebook a část výdělku darovaly na charitu i samotné restaurace.

Získané prostředky budou použity na výstavbu Domu Ronalda McDonalda, který bude v pražské FN Motol rodinám dlouhodobě hospitalizovaných dětí nabízet ubytování. Předání šeku asistovali (od druhé zleva): Zuzana Svobodová, ředitelka komunikace McDonald’s ČR, Marek Šedivý, ředitel Nadačního fondu Dům Ronalda McDonalda, a Pavlína Danková, vedoucí odboru komunikace FN Motol.

PROFI CREDIT

Král bílé stopy

Mnohonásobný mistr republiky v alpském lyžování Ondřej Bank má nového partnera. Šek na 970 tisíc korun mu v Herlíkovicích předal ředitel Profi Creditu Rudolf Cejnar (vpravo). Společnost doufá, že peněžním darem přispěje k ještě lepším lyžařským výkonům vynikajícího českého sportovce. Ondřeje Banka si společnost vybrala nejen kvůli jeho sportovním kvalitám, ale také pro jeho lidské vlastnosti, jakými jsou odvaha, nezlomná vůle a sociální cítění. Profi Credit finančně podporuje již několik let také mladé tenisty a v rámci programu Dětský úsměv s Profi Credit je hlavním partnerem UNICEF.

EXPOBANK CZ

Pomáhají autistům

Generálním partnerem Národního ústavu pro autismus (Nautis), dříve Asociace pomáhající lidem s autismem, bude v roce 2016 Expobank CZ. Symbolický šek na 300 tisíc korun převzala z rukou předsedy představenstva banky Marise Avotinse Magdalena Čáslavská, výkonná ředitelka Nautisu, během společenského setkání v Obecním domě. Banka s Nautisem spolupracuje formou přímých finančních darů, ale také podporou fundraisingu v rámci klientských akcí, jako je golfová charitativní jamka, předvánoční setkání s klienty či rodinný den.

MASTERCARD

Osm oceněných

Společnost MasterCard ocenila osm výjimečných projektů roku 2015 v platebních kartách. Slavnostní předání cen bylo vyvrcholením celodenní konference MasterCard Day, která se konala 7. ledna ve Výstavní síni Mánes v Praze. Autoři oceněných projektů si odnesli skleněné trofeje. Nejúspěšnějším partnerem MasterCard se za loňský rok stala ČSOB, která získala dvě ceny. Součástí večera byla exkluzivní expozice fotografií spojená s představením knihy Roberta Vana Fotka nemusí být ostrá.

SOS DĚTSKÉ VESNIČKY

Vánoce pro SOS vesničky

Během 18. ročníku charitativní sbírky ve prospěch SOS dětských vesniček, která probíhala od 29. listopadu do 6. ledna na Pražském hradě pod záštitou první dámy Ivany Zemanové, ve spolupráci s Hradní stráží a Správou Pražského hradu, se podařilo vybrat celkem 337 933 korun. Výtěžek sbírky bude věnován na pomoc dětem v programech SOS dětských vesniček. V předchozích letech vynesla sbírka 415 tisíc korun v roce 2014 a 332 tisíc korun v roce 2013.

Výtěžky sbírky představují významnou finanční podporu pro zajištění kvalitní a stabilní péče o ohrožené děti.

ČSOB

Exportér roku 2015

V polovině prosince 2015 proběhlo v Kaiserštejnském paláci v Praze vyhlášení již 21. ročníku soutěže Exportér roku. ČSOB oceňovala v jedné speciální kategorii firmy za rozvoj nových exportních příležitostí. Ve skupině firem s objemem exportu nad 500 milionů korun zvítězila firma CommScope Czech Republic. Ve skupině s objemem exportu 50 až 500 milionů korun zvítězila akciová společnost ATAS elektromotory Náchod. Cenu Otto Daňkovi, předsedovi představenstva firmy ATAS elektromotory Náchod (vpravo), předal Vladislav Nožička, výkonný ředitel Specializovaného financování ČSOB.

O autorovi| PŘIPRAVILA • redakce (spolecnost.euro@mf.cz)

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
dTest: Které dary musíte zdanit a kolik odvedete státu?
Práce pro více zaměstnavatelů během roku 2017 a daně
Povinné ručení? Nejlevnější není vždy nejlepší
Chcete si přivydělat? Staňte se členem volební komise
Byty za méně než 4násobek ročních příjmů? Ve 3 z 14 krajů ano
Auta
Automobilce Mini došla trpělivost. Na Dakar pošle auta s…
Je pohon na LPG ohrožený druh? Originálních aut na plyn už moc nekoupíte
Škoda představuje model Ke Luoke. Je to prodloužený Karoq pro Čínu
Subaru Impreza páté generace dorazila do ČR. Je to vážně zajímavé auto
Aston Martin V8 Vantage změnil tvář i motor. Je přeplňovaný a dodává ho Mercedes
Technologie
Čína nemá ráda ani Skype. Ten tak zmizel z katalogů aplikací
Uber zlepšuje podmínky pro své řidiče a přidává živé sledování
Velký přehled slev na Černý pátek 2017 (průběžně aktualizováno)
Koupě roku? Amazon dnes prodává Galaxy S8 jen za 13 200 Kč
Další devadesátková hra zdarma. Stáhněte si akci MDK
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít