Společnost

28. května, 00:00 -
28. května, 00:00

Vědec Michael Londesborough ambasadorem Unipetrolu Michael Londesborough, vědec Akademie věd ČR a popularizátor chemie, se stal ambasadorem značky Unipetrol v oblasti propagace chemie a vzdělávání v přírodovědných oborech. Rodilý Brit, který se přestěhoval do České republiky v roce 2002, se stal poradcem Unipetrolu pro inovace, členem grantové komise Nadace Unipetrol a protagonistou školního vzdělávacího projektu Báječný den s chemií.

Toyota Česká republika sponzoruje běžecký seriál

Toyota Česká republika se stala hlavním automobilovým partnerem běžeckého seriálu RunTour 2018. Běžecký seriál již sedm let patří mezi nejprestižnější tuzemské akce. Závody, při kterých stojí na stejné startovní čáře zkušení běžci, amatéři, mladí nadšenci, rodiny i ti, pro které běžný pohyb není samozřejmostí, se letos uskuteční v osmi městech České republiky.

Nejkrásnější kniha roku

V soutěži Nejkrásnější české knihy roku je hodnoceno grafické, ilustrační a polygrafické zpracování knih vydaných v českých nakladatelstvích a vytištěných v českých tiskárnách vždy za poslední kalendářní rok. Letošní cenu Památníku národního písemnictví pro mladého tvůrce do 30 let získal grafický designér Jakub Gruber za knihu Neradost. Od partnera projektu Canon získal fotoaparát.

Dobrovolníci pomohli neziskové organizaci Zajíček na koni

Dvacítka zaměstnanců z pražské pobočky Providentu pomohla neziskové organizaci Zajíček na koni, která se v pražské Hostivaři stará o handicapované děti a pořádá pro ně mimo jiné terapii formou jízdy na koni. V rámci dobrovolnického dne zaměstnanci Providentu uklidili koňské výběhy a předali neziskové organizaci šek na deset tisíc korun.

Give & Gain Day 2018

Pátek 18. května se nesl ve znamení firemního dobrovolnictví. V rámci akce Give & Gain Day pomáhali zaměstnanci soukromého sektoru tomu neziskovému a odpracovali dohromady 5312 hodin po celé České republice. Letošního ročníku Give & Gain Day se v České republice zúčastnilo na 700 zaměstnanců z více než 30 společností a pomohli okolo 76 organizacím.

V Luhačovicích odhalili pamětní desku Antonína Plachého

Během svěcení pramenů v lázeňských Luhačovicích, kterým se tradičně zahajuje lázeňská sezona, byla slavnostně odhalena pamětní deska nestora českého lázeňství Antonína Plachého. Pamětní desku na hlavní budově Lázeňských hotelů Miramare slavnostně odhalili ředitelka Lázeňských hotelů Miramare Veronika Záhorská (vpravo), spolumajitel lázeňského řetězce Royal Spa Zdeněk Zemek, duchovní správce, farář Hubert Wojcik a hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek (vlevo).

O autorovi| PŘIPRAVILA: redakce (spolecnost.euro@mf.cz)


Sdílení

Líbí se Vám tento článek?
Sdílejte ho

Čtěte také

Komentáře

Finance
Kolik si do konce roku vložit na penzijko, stavebko a životko?
Akcie Apple a Alphabet vymazaly letošní zisky
Jak si vyřídit živnostenský list a kolik to bude stát?
Kdy potřebujete návrh vkladu do katastru nemovitostí? Jde to online?
Zdražil váš dodavatel? Právě teď můžete bezplatně odejít
Auta
Retro: Alfa Romeo 75 3.0 V6 America (1991)
Jízdní dojmy: Autobusy Isuzu
Volkswagen Atlas Cross Sport: Další SUV s karoserií „kupé“ se představuje v sériové podobě
Kvíz: Poznáte auto jen podle fotky zadního světla?
CNG autobusy Solaris pro Paříž
Technologie
Cnews FM: Produkty od Googlu mizí, herní obchody přibývají [podcast]
Subnautica navždy zdarma: parádní dárek nově spuštěného Epic Games Storu
Tohle je 25 nejhorších hesel roku 2018. Stále vede 123456
Xbox Game Pass jen za polovinu. Za 1500 Kč můžete hrát 100+ her po celý rok
Stáhněte si zdarma hry Lego The Hobbit a Full Throttle Remastered
Hry pro příležitostné hráče