Společnost

21. května, 00:00 -
21. května, 00:00

Rekordní běh pro Světlušku Letošní Noční běh pro Světlušku na pomoc nevidomým proběhl v Praze, Brně, Olomouci a Jihlavě a nově i v Plzni. Na startovném se celkem vybralo 2,8 milionu korun. Padl tak rekord jak ve vybrané celkové částce, tak v počtu účastníků, kterých bylo letos přes sedm tisíc. Výtěžek půjde na pomoc lidem s těžkým zrakovým postižením.

Kaufland a Paraple pokračují ve spolupráci

Pět let spolupráce společnosti Kaufland Česká republika a Centra Paraple vyvrcholilo v sobotu 5. května předáním šeku s částkou 486 236 korun do rukou ředitele společnosti Davida Lukeše. Kaufland pokračuje ve spolupráci s neziskovou organizací jako jeden z hlavních partnerů. Předání proběhlo v rámci Zmrzlinového festivalu ve Žlutých lázních, kde podpořili Centrum Paraple i samotní návštěvníci.

Plzeňská Techmanie objevuje skryté talenty

V prostorách plzeňské Techmanie byla slavnostně otevřela nová expozice Talent! Koncepce expozice je navržena odborníky tak, aby pomohla najít silné a slabé stránky širokému spektru lidí. Na fotografii zleva: Vlastimil Volák, ředitel Techmania Science Center; Ivana Bartošová, náměstkyně hejtmana pro oblast školství a cestovního ruchu; Kateřina Chábová, ředitelka České asociace science center; Jaroslava Havlíčková, vedoucí odboru školství, mládeže a sportu Plzeňského kraje; a Pavel Coufal, ředitel science centra IQlandia v Liberci.

Golfová Development Tour odstartovala

Série golfových turnajů Development Tour odstartovala již svůj šestý ročník.

První ze čtyř zastávek se odehrála v prostředí berounského klubu. Zde se sešlo cekem 18 flightů složených z majitelů, jednatelů a vysoce postavených manažerů firem pohybujících se v realitním oboru, zejména v oblasti developmentu.

Dimension Data a Cisco pomohou proti pytláctví

Globální technologické giganty, společnosti Dimension Data a Cisco, oznámily, že pracují na rozšíření svého programu propojené ochrany proti pytlákům do dalších zemí - Zambie, Keni a Mosambiku.

Nejnovější aktivity ještě více posílí bezpečnost nosorožců a pomohou v boji za snížení děsivého počtu obětí z řad slonů afrických. Navazují tím na úspěšný pilotní projekt, při němž využily pro ochranu privátní rezervace nedaleko světově proslulého jihoafrického Krugerova národního parku několik nejsofistikovanějších technologií na světě.

JAD Productions bodoval na udílení cen České eventové asociace

V prvním ročníku udílení cen České eventové asociace bodoval tým JAD Productions. Z pěti kategorií si odnesl celkem čtyři ocenění za tři své vlastní projekty: Cycles, Teniskology a VR Clash. Slavnostní ceremoniál předávání v centru DOX+ se nesl ve stylu black tie. Na snímku zástupci JAD Production v čele s Yemim A. D.

O autorovi| PŘIPRAVILA: redakce (spolecnost.euro@mf.cz)


Sdílení

Líbí se Vám tento článek?
Sdílejte ho

Čtěte také

Komentáře

Finance
Kolik si do konce roku vložit na penzijko, stavebko a životko?
Akcie Apple a Alphabet vymazaly letošní zisky
Jak si vyřídit živnostenský list a kolik to bude stát?
Kdy potřebujete návrh vkladu do katastru nemovitostí? Jde to online?
Zdražil váš dodavatel? Právě teď můžete bezplatně odejít
Auta
Retro: Alfa Romeo 75 3.0 V6 America (1991)
Jízdní dojmy: Autobusy Isuzu
Volkswagen Atlas Cross Sport: Další SUV s karoserií „kupé“ se představuje v sériové podobě
Kvíz: Poznáte auto jen podle fotky zadního světla?
CNG autobusy Solaris pro Paříž
Technologie
Cnews FM: Produkty od Googlu mizí, herní obchody přibývají [podcast]
Subnautica navždy zdarma: parádní dárek nově spuštěného Epic Games Storu
Tohle je 25 nejhorších hesel roku 2018. Stále vede 123456
Xbox Game Pass jen za polovinu. Za 1500 Kč můžete hrát 100+ her po celý rok
Stáhněte si zdarma hry Lego The Hobbit a Full Throttle Remastered
Hry pro příležitostné hráče