Výběr zpráv Protextu ČTK

Protext ČTK

Víte, jak sedět, aby vám práce nezničila zdraví?

Nedostatek pohybu a špatné pracovní podmínky vážně ohrožují naše zdraví. To sice všichni…

Podzimní novinky na silnici od 1.10.2018

Přichází podzim a měli bychom připravit naše vozidlo na studenější období. Kromě změny…

Podnikání s s.r.o. s sebou přináší mnohé výhody

Jestliže už nějaký ten pátek podnikáte jako osoba samostatně výdělečná činná, možná je…

Společnost

12. března, 00:00 -
12. března, 00:00

Zaměstnanci Unipetrolu přispěli na Centrum Mělník Zaměstnanci rafinérské a petrochemické skupiny Unipetrol v rámci každoroční charitativní sbírky Splněná přání, kterou podporují neziskové aktivity v místech působení Unipetrolu, letos poprvé vybírali finance také pro Centrum Mělník spadající pod Fokus Praha. Podařilo se shromáždit téměř 40 tisíc korun. Celkově letošní sbírka zaměstnanců skupiny v pěti lokalitách vynesla 367 tisíc korun. Symbolický šek v hodnotě 39 720 korun převzal za středisko Centrum Mělník a Dolní Povltaví, spadající pod neziskovou organizaci Fokus Praha, jeho ředitel Václav Vopat (na snímku vlevo).

Pražská a varšavská burza iniciovaly setkání šéfů regionálních burz

Burza cenných papírů Praha a Burza cenných papírů Varšava společně zorganizovaly první summit burz zemí střední a východní Evropy ve formátu V4+2, který se konal v Praze 20. února. Setkání se zúčastnili ředitelé burz z České republiky, Polska, Maďarska a Slovenska a zástupci rumunské a chorvatské burzy. Důvodem setkání bylo navázat spolupráci mezi burzami především v oblasti regulatorních požadavků implementovaných a navržených Evropskou unií, které se silně dotýkají všech unijních kapitálových trhů.

Mazars je druhým nejžádanějším zaměstnavatelem v daních

Poradenská společnost Mazars uspěla v osmém ročníku soutěže Daňař a daňová firma roku. V prestižní kategorii Nejžádanější zaměstnavatel v daních obsadila skvělou druhou příčku. Kromě toho daňová poradkyně Mazars Julie Prokopová, která se zabývá oblastí daně z příjmů právnických osob, zvítězila s velkým náskokem v kategorii Daňové naděje. Uspěl i její kolega Petr Drahoš, který obsadil druhé místo v jedné z hlavních individuálních kategorií Daňař roku 2017 – Daň z přidané hodnoty.

Časopis Zdravotnictví a medicína oznámil výsledky soutěže Sestra roku

Slavnostní předání ocenění 18. ročníku Sestry roku se konalo 1. března v pražském Divadle Hybernia. Vítězkou v kategorii Sestra v přímé ošetřovatelské péči se stala Ludmila Prokopová z Oblastní nemocnice Příbram. V kategorii Sestra v managementu a vzdělávání zvítězila Hana Rittsteinová, emeritní vrchní sestra Gynekologickoporodnické kliniky 1. LF UK a VFN v Praze. Čestné ocenění za celoživotní dílo v ošetřovatelství bylo uděleno Marii Janouškové z Nemocnice Strakonice. Ocenění předal výkonný ředitel firmy Hartmann – Rico Tomáš Groh a Karel Novotný (na snímku s finalistkami), ředitel divize Medical Services z vydavatelství Mladá fronta, které soutěž organizuje.

Aon Best Employers Česká republika

Společnost Aon, světový lídr v oblasti lidských zdrojů, vyhlásila vítěze studie Aon Best Employers Česká republika za rok 2017. Do čtrnáctého ročníku studie se zapojilo 74 společností z různých odvětví, kterým dotazník spokojenosti a motivovanosti vyplnilo více než 33 tisíc zaměstnanců. Sedmi zapojeným společnostem se podařilo získat prestižní titul Aon Best Employer. Oceněnými firmami se staly Brown-Forman Czechia, Byznys software, Fresenius Kabi, Hilti ČR, JetBrains, Marriott a Promedica Praha Group.

Český paralympijský výbor uzavřel partnerství s Toyotou

Ředitel společnosti Toyota Central Europe–Czech Martin Peleška předal klíče od hybridní Toyoty RAV4 výkonné předsedkyni Českého paralympijského výboru (ČPV) Aleně Erlebachové. Kromě osobních vozů bude mít ČPV k dispozici rovněž užitkové vozy Toyota Proace. Vůz je připraven také pro vítěze ankety Nejlepší hendikepovaný sportovec roku. Český paralympijský výbor uzavřel s Toyotou partnerství do roku 2024. Lokální i celosvětové partnerství v tuzemských médiích podpoří televizní a online kampaň s názvem Start Your Impossible.

O autorovi| PŘIPRAVILA: redakce (spolecnost.euro@mf.cz)


Sdílení

Líbí se Vám tento článek?
Sdílejte ho

Čtěte také

Komentáře

Finance
Samoplátci budou platit více na zdravotním pojištění
8 nejčastějších chyb při vytápění, které zvyšují účet za teplo
Co je dobré vědět o příspěvku na bydlení?
Dnes slavíme 17. listopadu, obchody zůstanou otevřené
Hypoteční sazby letí nahoru. Ceny bytů poprvé vystoupaly nad 3 miliony
Auta
Test Mercedes-Benz eSprinter: Vysoké napětí
Octavia Cup trochu jinak. Lamborghini připravuje seriál pro závodní verzi modelu Urus
Jak řídit na sněhu: Představujte si, že vám vůbec nefungují brzdy
Jak funguje pohon všech kol? Existuje 6 různých koncepcí
Volvo Group Czech Republic hlásí změnu ve vedení
Technologie
Office 2019 a Office 365 pro domácnosti za nejnižší ceny [Black Friday]
Lepší kontrola na aktualizacemi a snímání oken [Windows Insider]
Velký přehled slev na Černý pátek 2018 (průběžně aktualizováno)
YouTube nabízí filmy zdarma. Terminátora, Rockyho…, ale má to háček
Q3 Nvidie: tržby 3,18 miliardy $ zklamaly očekávání, akcie zažily nejhorší den za 10 let
Hry pro příležitostné hráče