Výběr zpráv Protextu ČTK

Protext ČTK

Češi si oblíbili nákupy ze zahraničí

Globalizace je znát v každém odvětví a nakupování není výjimkou. Dnes lidé čím dál víc…

Zabezpečení vozu proti krádeži vám zlevní pojištění

Většina dnešních moderních vozů je zabezpečena alarmem, který vás upozorní na neoprávněné…

Immofinanz a O2 prodloužily své partnerství

Společnost Immofinanz prodloužila na konci roku 2018 smlouvu se společností O2, hlavním…

Společnost

12. března 2018, 00:00 -
12. března 2018, 00:00

Zaměstnanci Unipetrolu přispěli na Centrum Mělník Zaměstnanci rafinérské a petrochemické skupiny Unipetrol v rámci každoroční charitativní sbírky Splněná přání, kterou podporují neziskové aktivity v místech působení Unipetrolu, letos poprvé vybírali finance také pro Centrum Mělník spadající pod Fokus Praha. Podařilo se shromáždit téměř 40 tisíc korun. Celkově letošní sbírka zaměstnanců skupiny v pěti lokalitách vynesla 367 tisíc korun. Symbolický šek v hodnotě 39 720 korun převzal za středisko Centrum Mělník a Dolní Povltaví, spadající pod neziskovou organizaci Fokus Praha, jeho ředitel Václav Vopat (na snímku vlevo).

Pražská a varšavská burza iniciovaly setkání šéfů regionálních burz

Burza cenných papírů Praha a Burza cenných papírů Varšava společně zorganizovaly první summit burz zemí střední a východní Evropy ve formátu V4+2, který se konal v Praze 20. února. Setkání se zúčastnili ředitelé burz z České republiky, Polska, Maďarska a Slovenska a zástupci rumunské a chorvatské burzy. Důvodem setkání bylo navázat spolupráci mezi burzami především v oblasti regulatorních požadavků implementovaných a navržených Evropskou unií, které se silně dotýkají všech unijních kapitálových trhů.

Mazars je druhým nejžádanějším zaměstnavatelem v daních

Poradenská společnost Mazars uspěla v osmém ročníku soutěže Daňař a daňová firma roku. V prestižní kategorii Nejžádanější zaměstnavatel v daních obsadila skvělou druhou příčku. Kromě toho daňová poradkyně Mazars Julie Prokopová, která se zabývá oblastí daně z příjmů právnických osob, zvítězila s velkým náskokem v kategorii Daňové naděje. Uspěl i její kolega Petr Drahoš, který obsadil druhé místo v jedné z hlavních individuálních kategorií Daňař roku 2017 – Daň z přidané hodnoty.

Časopis Zdravotnictví a medicína oznámil výsledky soutěže Sestra roku

Slavnostní předání ocenění 18. ročníku Sestry roku se konalo 1. března v pražském Divadle Hybernia. Vítězkou v kategorii Sestra v přímé ošetřovatelské péči se stala Ludmila Prokopová z Oblastní nemocnice Příbram. V kategorii Sestra v managementu a vzdělávání zvítězila Hana Rittsteinová, emeritní vrchní sestra Gynekologickoporodnické kliniky 1. LF UK a VFN v Praze. Čestné ocenění za celoživotní dílo v ošetřovatelství bylo uděleno Marii Janouškové z Nemocnice Strakonice. Ocenění předal výkonný ředitel firmy Hartmann – Rico Tomáš Groh a Karel Novotný (na snímku s finalistkami), ředitel divize Medical Services z vydavatelství Mladá fronta, které soutěž organizuje.

Aon Best Employers Česká republika

Společnost Aon, světový lídr v oblasti lidských zdrojů, vyhlásila vítěze studie Aon Best Employers Česká republika za rok 2017. Do čtrnáctého ročníku studie se zapojilo 74 společností z různých odvětví, kterým dotazník spokojenosti a motivovanosti vyplnilo více než 33 tisíc zaměstnanců. Sedmi zapojeným společnostem se podařilo získat prestižní titul Aon Best Employer. Oceněnými firmami se staly Brown-Forman Czechia, Byznys software, Fresenius Kabi, Hilti ČR, JetBrains, Marriott a Promedica Praha Group.

Český paralympijský výbor uzavřel partnerství s Toyotou

Ředitel společnosti Toyota Central Europe–Czech Martin Peleška předal klíče od hybridní Toyoty RAV4 výkonné předsedkyni Českého paralympijského výboru (ČPV) Aleně Erlebachové. Kromě osobních vozů bude mít ČPV k dispozici rovněž užitkové vozy Toyota Proace. Vůz je připraven také pro vítěze ankety Nejlepší hendikepovaný sportovec roku. Český paralympijský výbor uzavřel s Toyotou partnerství do roku 2024. Lokální i celosvětové partnerství v tuzemských médiích podpoří televizní a online kampaň s názvem Start Your Impossible.

O autorovi| PŘIPRAVILA: redakce (spolecnost.euro@mf.cz)


Sdílení

Líbí se Vám tento článek?
Sdílejte ho

Čtěte také

Komentáře

Finance
Kdy budou Velikonoce?
Na splátku hypotéky již Češi vynakládají téměř 50 % příjmu
GDPR po roce: bouře ve sklenici vody či obří byrokracie?
Kraje rozdělí 3 miliardy korun na nové kotle. Poslední vlna dotací pomalu startuje
Jak zdanit příležitostný příjem?
Auta
V Ženevě se opět představí novodobý Stratos. Tentokrát s…
Opravdu jsou levná auta spolehlivější? Ne, nejspolehlivější je Lexus a Porsche 911
Kvíz: Poznáte správně model auta podle těchto detailů?
FCE Italia a PSA prodlužují smlouvu o spolupráci
Bentley Bentayga Speed: Téměř nejrychlejší SUV světa má 635 koní a jede až 306 km/h
Technologie
Co je příležitostný příjem a jak se daní?
Intel prozradil 45W procesory 9. generace pro notebooky: osmijádra mají až 5,0GHz turbo
Cnews FM: Nebývale pozitivní události kolem studia Warhorse a bank [podcast]
Samsung Galaxy Tab S5e je tenký jako břitva a dlouho vydrží
Bez dotací se elektromobily nerozšíří. Lidem se nevyplatí, ukazuje studie
Hry pro příležitostné hráče