Společnost

12. února, 00:00 -
12. února, 00:00

Zábava i poučení pro děti z Klokánku Již tradiční den pro děti z Klokánku Hostivice připravila v polovině ledna Počítačová škola Gopas. Jde o pravidelně pořádanou akci, díky které děti vybočí z každodenní rutiny, a navíc získají dovednosti, které jsou pro ně užitečné. Tentokrát se zábavnou formou učily zvládnout základy práce na PC a s textovým editorem, konkrétně Wordem. Zaujaly je zejména informace o využívání internetu, ale bavilo je i vytváření pozvánek a koláží textů s obrázky.

Kia pomáhá spolu s Nadací Naše dítě

Již osmým rokem pomáhá společnost Kia Motors Czech spolu s Nadací Naše dítě tam, kde je to nejvíce potřeba. V rámci této spolupráce putuje padesátikoruna z každého prodaného auta na projekty nadace určené především rodinám s autistickými dětmi a nyní nově i na děti postižené dětskou mozkovou obrnou.

Za rok 2017 nadace obdržela 461 550 korun, což je nejvíce v dosavadní historii spolupráce. Díky společnosti Kia bylo v roce 2017 podpořeno osm vybraných rodin.

Rossmann oceněn v Diamantové lize kvality

Drogistická síť Rossmann získala prestižní ocenění v soutěži Diamantová liga kvality 2017, kterou už druhým rokem pořádá Svaz obchodu a cestovního ruchu a ministerstvo průmyslu a obchodu. Soutěže se mohou účastnit všechny typy maloobchodních a velkoobchodních prodejen. V klání uspělo všech pět prodejen, které společnost nominovala. Nejúspěšnější byly pobočky v pražském Florentinu a v Opavě (OC Breda & Weinstein), které navíc obdržely Zvláštní cenu prezidentky Svazu obchodu.

Poštovní server Kerio Connect podporuje Linku bezpečí

Společnost GFI Software, dodavatel řešení pro bezpečnost podnikových sítí, pomohla Lince bezpečí vyřešit problémy s kapacitou schránek a náklady na provoz. Linka bezpečí, telefonická krizová linka pro děti a mladé lidi do 26 let, nasadila a úspěšně využívá Kerio Connect, řešení poštovního serveru pro společnosti a organizace.

Českou hackerskou soutěž Capture the Flag vyhrál VztekOverflow

Na konci minulého roku se v prostorách Českého vysokého učení technického uskutečnilo finále české verze hackerské soutěže Capture the Flag challenge - CTF Prague 2017 - pořádané společností Trend Micro, celosvětovým lídrem v oblasti bezpečnostních řešení. Nejvyšší příčku, a tedy i hlavní cenu v podobě týdenní stáže ve výzkumném centru Trend Micra v kanadském Torontu, získal smíšený tým Fakulty informačních technologií ČVUT a Masarykovy univerzity soutěžící pod přezdívkou VztekOverflow.

Společnost Tech Data Distributorem roku společnosti HPE

Společnost Tech Data obdržela v rámci akce Novoroční setkání obchodních partnerů HPE ocenění Distributor roku. Společnost získala tuto cenu vůbec poprvé v historii. Ocenění převzal Jan Rosenbaum, business unit manager společnosti Tech Data, z rukou Jana Kameníčka, managing directora společnosti HPE ČR. Tech Data je distributorem společnosti HPE Česká republika od roku 2011.

Čtěte také

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
I důchodci mohou pobírat nemocenskou
Elektřina on-line. Umíte si přes internet vyřídit snížení záloh?
Jak budou otevřené obchody 1. a 8. května?
Průzkum CENTURY 21: ceny bytů v České republice
Je na uložení peněz lepší spořicí účet nebo termínovaný vklad?
Auta
Plug-in hybrid Subaru s technikou z Priusu dostane jméno…
BMW sází na osobitost i u motorek. Program Spezial je obdobou automobilového Individual
Volkswagen I.D. R Pikes Peak má 680 koní a na 100 km/h zrychlí za 2,25 s
Test ojetiny: Dacia Duster je nenáročný dříč, který hodně vydrží
Retro: Automobilku Wartburg dělilo od lepšího osudu pár kilometrů
Technologie
Intel zrušil nedávno představené chytré brýle Vaunt – i celou divizi New Devices Group
Telegramu zatím vydržel největší internetovou cenzuru v ruských dějinách
Společně proti Facebooku a spol. SmugMug koupil Flickr
OLED TV mají stále jen půl procenta prodejů. Trhu vévodí LG a Sony
Valve má opět chuť dělat hry. Koupilo nové studio, tvůrce parádního Firewatche
Hry pro příležitostné hráče