Společnost

21. listopadu 2016, 00:00 - redakce
21. listopadu 2016, 00:00

Šéfové velkých firem obsluhovali seniory Již pošesté se vrcholní představitelé Allianz pojišťovny, Hilton Hotels Prague a poradenské společnosti KPMG Česká republika sešli, aby se převlékli za číšníky a poskytovali servis padesátce seniorů. I letos se akce uskutečnila ve spolupráci s neziskovou organizací Remedium. V závěru večera převzala manažerka programů pro seniory obecně prospěšné společnosti Remedium Helena Kubů od pořádajících firme šek v hodnotě 30 tisíc korun. Večerem seniory provedla moderátorka Anežka Rusevová, historky ze života herců a hereček povyprávěla Ivanka Devátá, zazněly také oblíbené Písničky z babiččiny krabičky a účastníky pobavil kouzelník Damian.

Mezinárodní setkání IT specialistů Talking Tech v Praze

V pražském sídle společnosti Microsoft se již poněkolikáté konala série přednášek Talking Tech za účasti předních odborníků na moderní technologie z České republiky i ze zahraničí. Zvláštní pozornost byla letos věnována produktu Dynamics CRM, jehož nové vývojové centrum se právě buduje v Praze. Na fotografii zleva: Joaquim Rendeiro, senior engineering manager pro product Dynamics CRM, Airida Mockute, talent sourcer ze společnosti Microsoft, Dominika Hornakova, technical recruiter ze společnosti Microsoft, Emma Gosa, software engineer, a Amit Paunikar, principal product manager z firmy Skype.

Certifikáty výjimečnosti pro ikony českého průmyslu

TÜV SÜD Czech, vedoucí společnost v oblastech inspekce, certifikace, testování a vzdělávání v České republice, již podesáté oficiálně představila firmy dlouhodobě usilující o zlepšování svých služeb, procesů nebo výrobků, kterým slavnostně předala Certifikáty výjimečnosti. Tato ocenění udílela v návaznosti na kampaň Listopad – měsíc kvality v České republice. Certifikáty byly slavnostně předány v pražské restauraci Mlýnec. V roce 2016 byl Certifikát výjimečnosti propůjčen celkem 17 společnostem. Mezi nové držitele ocenění patří například Husqvarna Manufacturing CZ, Madeta, MICo, Tatsuno Europe, Unicorn Systems, Vitana nebo Zetor Tractors.

Ve vzdělávací soutěži zvítězil projekt sdílení dovedností

Nezisková vzdělávací organizace JA Czech uspořádala společně s JA Slovensko v Bratislavě jednodenní vzdělávací soutěž Innovation Camp. Smíšené československé týmy studentů středních škol vedené mentory, dobrovolníky z řad zaměstnanců Citibank, soutěžily ve zpracování tématu společenské odpovědnosti banky. Vítězný tým, ve kterém byli studenti z obchodních akademií a gymnázií ze Slovenska, Čech i Moravy, bodoval s projektem propojujícím mladé se seniory.

20 let CzechTradu

Oslavy 20leté existence agentury CzechTrade odstartovaly společenským večerem s názvem Export Live, který se uskutečnil 8. listopadu v prostorách galerie Mánes a kde mohli hosté poprvé vidět nové výroční logo CzechTrade. To vzniklo v rámci soutěže pro studenty. Z jejích deseti účastníků agentura vybrala návrh studenta grafického designu Františka Tofela z Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Jím prezentované logo 20 let CzechTrade je jednoduché a svěží, jasně sděluje počet let na trhu a upoutá i zvolenými barvami. Na fotografii společně rozkrajují narozeninový dort generální ředitel agentury CzechTrade Radomil Doležal a Helena Blümelová z oddělení podpory zahraničních kanceláří CzechTrade.

Advokáti se šperkem od ALO diamonds

V pondělí 7. listopadu proběhlo v hotelu International vyhlašování vítězů žebříčku Právnická firma roku 2016. Hlavní ceny si odnesly Dentons Europe a PRK. Poprvé obdržely vítězné firmy nejen cenu, ale i blyštivý dar od nového partnera ALO diamonds. Na fotografii jsou výherci kategorie Transakční poradenství: DBK Partners – Ondřej David, Vladimíra Knoblochová a Petr Burzanovský.

O autorovi| PŘIPRAVILA: redakce (spolecnost.euro@mf.cz)

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Segwit2x se nekoná. Bitcoin se zatím štěpit nebude.
Rozdíly v placení zdravotního a sociálního pojištění pro OSVČ
Měli byste se bát, když nakupujete na českých e-shopech?
Když za škodu může sport...
O dědictví IV: Dědit, či darovat?
Auta
Tajemný prototyp z českých silnic přišel o maskování. Jedná…
Elektrický tahač Tesla Semi má po premiéře. Někteří ho ale za žádný zázrak nepovažují
První upoutávky na Mercedes-Benz CLS ukazují předek a digitální interiér
Nejlepší ojetá auta do 100 000 Kč, která jsou levná na provoz
Retro: Kolik stála nová auta v listopadu 1989 a o kolik jsou dnes dostupnější
Technologie
Tip: Firefox vám poradí, čím nahradit nefungující doplňky. Jak na to?
Velký přehled slev na Černý pátek 2017 (průběžně aktualizováno)
Google Maps budou přehlednější. Navíc se přizpůsobí chodcům i řidičům
Xeony generace Ice Lake mají 38 jader a HBM2. Xeony Phi nahradí 44jádrová verze ISX-H
Na Chromeboocích poběží MS Office i World of Warcraft, ale…
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít