Společnost

07. listopadu 2016, 00:00 -
07. listopadu 2016, 00:00

Euro na Designbloku Osmnáctého ročníku prestižní akce Designblok se zúčastnil i týdeník Euro, jehož expozice měla mezi návštěvníky mimořádný ohlas. Na akci vystavovalo Euro, aktuálně nevlivnější ekonomický titul na českém trhu, své titulní strany od prvního vydání až do současnosti. Návštěvníci si v rámci expozice týdeníku mohli nechat vyrobit logo na míru a vyfotit se ve Fotonautu. Designblok v tomto roce zlomil hned několik rekordů. Tím prvním je počet vystavujících designérů – na letošním ročníku se představilo 97 designérů z dvaceti zemí světa. Kromě velkého počtu vystavovatelů, jejichž instalace byly většinou prodejní, sázel letošní Designblok i na rozsáhlý doprovodný program.

Carlo Capalbo obdržel čestné občanství hlavního města Prahy

Primátorka hlavního města Prahy Adriana Krnáčová předala čestné občanství prezidentovi organizačního výboru závodu RunCzech Carlu Capalbovi jako zvláštní projev úcty a ocenění jeho zásluh v rozvoji Prahy na poli sportu. Carlo Capalbo pochází z italské Neapole, v Praze ale žije přes 23 let. V roce 1994 založil společnost Prague International Marathon, jejímž cílem bylo zorganizovat sportovní událost srovnatelnou se zahraničními závody. V průběhu 22 let firma v Praze uspořádala 22 maratonů, 21 desetikilometrových závodů a 18 půlmaratonů. Všechny závody se pyšní zlatou známkou kvality, nejvyšším oceněním Mezinárodní asociace atletických federací IAAF.

Czechitas jako první neziskovka v CEE získala 6,5milionový grant

Organizace Czechitas získala jako první v ČR přímou podporu 6,5 milionu korun od Google.org, filantropické odnože Googlu. Bude díky ní v České republice pořádat kurzy programování a analýzy dat pro ženy. Czechitas chce svým projektem podpořit diverzitu v týmech a vyplnit mezeru v nedostatečné kvalifikaci žen v IT sektoru. Česká pobočka Googlu, která s organizací Czechitas blízce spolupracuje, dlouhodobě podporuje vzdělávání v technických předmětech, IT a digitálních dovednostech. Na fotografii Dita Přikrylová, zakladatelka společnosti Czechitas, přijímá gratulaci od ředitelky českého Googlu Taťány le Moigne.

PwC ČR pomohl lesníkům na Pálavě

Zaměstnanci brněnské kanceláře PwC ČR se v říjnu vydali uklízet do národní přírodní rezervace Děvín v CHKO Pálava. Zde po vyřezávce větví dali do pořádku celkem tři tisíce metrů čtverčních lesa, a pomohli tak lesníkům s přípravou větví k dalšímu zpracování. Na Pálavu chodí pomáhat už šest let a za tu dobu se podařilo uklidit přes sedm tisíc metrů čtverečních lesa. V minulém roce věnovali zaměstnanci PwC fyzickému dobrovolnictví téměř 400 hodin.

Designblok: netradiční pohled na prémiovou kávu

Káva je jedním z fenoménů dnešní doby a produktem netušených možností. Lidé se učí poznávat kvalitní zrna a rozlišit i ty nejjemnější chuťové nuance. Pro mnohé se kvalitní káva stala nedílnou součástí životního stylu. Designéři Jan Plecháč a Henry Wielgus představili v pražském Průmyslovém paláci osobitou instalaci v rámci 18. ročníku Designbloku, navrženou pro Nespresso, značku prémiové kávy.

Nejlepším someliérem ČR je opět David Král z Bohemia Sektu

Vítězem devatenáctého ročníku soutěže Bohemia Sekt Trophée – Sommelier ČR je David Král, který odbornou porotu přesvědčil, že profesi someliéra ovládá teoreticky i prakticky ze všech soutěžících nejlépe. Na druhém místě skončil Pavol Velič z Makro Akademie, třetí byl Lukáš Benda z Vinařství Volařík. V prestižní soutěži o nejlepšího someliéra se letos utkalo devatenáct profesionálů nejen z restaurací a hotelů, ale také zástupci z řad výrobců a prodejců vína. David Král se stal nejlepším someliérem České republiky podruhé v řadě.

O autorovi| PŘIPRAVILA: redakce (spolecnost.euro@mf.cz)

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Přímá volba prezidenta ČR
Z e-shopu přivezli rozbité zboží?
4 nejznámější kryptoměnové burzy současnosti
Když končí platnost řidičského průkazu...
Black friday je tu! Nakupte snadno, rychle a bez nervů
Auta
I myslivci mají své sny. Bentley představuje lovecké…
Tesla Roadster: Z 0 na 100 za 1,9 s a z 8000 dolarů na 0 za minutu (komentář)
Volvo oficiálně odstartovalo výrobu svého historicky prvního malého crossoveru
Mercedes-Benz třídy A dostane nový interiér. Změnilo se toho hodně
Také Apple připravuje autonomní řízení. Jeho systém má být levnější, ale velmi přesný
Technologie
Edge se právě naučil automaticky vyplňovat formuláře [Windows Insider]
DVB-T2 bude od příštího týdne pro 94 % domácností. Přibude i nová stanice
Tip: Lidl prodává nejlevnější kabel Lightning MFI pro iPhone a iPad
VR brýle Windows Mixed Reality dostaly podporu SteamVR. Získají katalog až 2000 her
Hodinky Misfit Command jsou trochu chytré a vydrží nabité celý rok
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít