Společnost

10. října 2016, 00:00 -
10. října 2016, 00:00

PwC Legal hostila setkání s předním ekonomickým analytikem Financial Times Martinem Wolfem Bořivoj Líbal, řídící partner advokátní kanceláře PwC Legal, spolu s redaktorem ekonomického týdeníku Euro Jiřím Zatloukalem uspořádali pro své klienty a přátele diskusní setkání s britským ekonomickým novinářem Martinem Wolfem. Akce se konala při příležitosti českého překladu jeho nové knihy Posuny a otřesy. Setkání moderoval Michael Mullen, senior partner PwC Legal pro střední a východní Evropu. V rámci panelové diskuse promluvili také další řečníci – Miroslav Singer, bývalý guvernér ČNB, a Vladimír Dlouhý, prezident Hospodářské komory ČR a mezinárodní poradce nadnárodní investiční banky Goldman Sachs.

Huawei dává příležitost českým vysokoškolským studentům ICT Deset vybraných studentů technických univerzit v České republice se zúčastnilo vzdělávacího programu společnosti Huawei, a to přímo v její čínské centrále. V rámci stěžejního CSR programu (corporate social responsibility, společenská odpovědnost), který probíhá ve více než 170 zemích světa, jsou čeští studenti v Číně vůbec poprvé. Dva poslední zářijové týdny strávili na stáži v Pekingu a Šen-čenu. Slavnostní zahájení se konalo 23. září v Pekingu za přítomnosti Jeho Excelence Bedřicha Kopeckého, velvyslance České republiky v Číně, a senior viceprezidenta Huawei Technologies, pana Gua Tianmina.

Prestižní ocenění pro české lázně Prestižní ocenění od evropské organizace EuropeSpa med za úspěšnou nepřetržitou desetiletou certifikaci kvality lázeňských zařízení převzal v německém Wiesbadenu z rukou předsedy evropské organizace Quality in Health Prevention Joachima Liebera (vlevo) prezident Evropského svazu lázní, viceprezident Svazu léčebných lázní ČR a předseda představenstva společnosti Royal Spa Martin Plachý. V Evropě existují jenom tři zařízení, která jsou deset let nepřetržitě certifikována tímto systémem, z toho dvě zařízení jsou v Česku a patří do lázeňské skupiny Royal Spa.

5 000 000 Kč pro dětský úsměv letos již po sedmé Ve dnech od 19. do 23. září 2016 se konal již sedmý ročník charitativního projektu 5 000 000 Kč pro dětský úsměv. Letos se společnosti Rossmann spolu s Nadací Naše dítě a organizací Debra ČR podařilo vybrat celkem 5 351 628 korun, které poputují na podporu vážně nemocných a ohrožených dětí z celé České republiky. Za sedm ročníků se tak podařilo získat finanční prostředky v celkové výši 41 379 776 korun Na fotografii zleva Kateřina Olšáková (marketingová manažerka společnosti Rossmann), Magda Hrudková (Debra ČR), Dominik Hašek, Jitka Čvančarová, Zuzana Baudyšová (ředitelka Nadace Naše dítě), Barunka Reiterová (tvář charity z roku 2010), Ivana Dvořáková (specialistka fundraisingu a projektů Nadace Naše dítě), Alice Bendová a Vladimír Mikel (jednatel společnosti Rossmann).

Pomoc pro oběti zemětřesení UniCredit Bank, člen italské bankovní skupiny UniCredit, ve spolupráci s velvyslanectvím Itálie, Italsko-českou obchodní a průmyslovou komorou a Italským kulturním institutem zahájila sbírku pro obyvatele střední Itálie postižené zemětřesením, ke kterému došlo koncem srpna. Ke sbírce se připojila veřejnost i další italské firmy působící v České republice. UniCredit Bank tak celkem darovala na pomoc tamnímu obyvatelstvu 500 tisíc korun. Na fotografii zleva Aldo Amati, italský velvyslanec v České republice, Michaela Šmídová, moderátorka večera, Giovanni Sciola, ředitel Italského kulturního institutu v Praze, a Paolo Iannone, náměstek generálního ředitele UniCredit Bank.

Dny českého piva Čerstvě naraženou extra chmelenou nepasterizovanou dvanáctkou si na zahájení čtvrtého ročníku Dnů českého piva slavnostně připili v restauraci Vinohradský parlament Petr Kovařík, generální ředitel společnosti Pivovary Staropramen, vrchní sládek pivovaru Staropramen Zdeněk Lux a František Šámal, předseda Českého svazu pivovarů a sladoven (zleva). Limitovanou várku letos Staropramen uvařil ze Žateckého poloraného červeňáku z Údolí Zlatého potoka a milovníci piva ji mohou okusit v 700 vybraných hospodách a restauracích po celé ČR.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Přímá volba prezidenta ČR
Z e-shopu přivezli rozbité zboží?
4 nejznámější kryptoměnové burzy současnosti
Když končí platnost řidičského průkazu...
Black friday je tu! Nakupte snadno, rychle a bez nervů
Auta
I myslivci mají své sny. Bentley představuje lovecké…
Tesla Roadster: Z 0 na 100 za 1,9 s a z 8000 dolarů na 0 za minutu (komentář)
Volvo oficiálně odstartovalo výrobu svého historicky prvního malého crossoveru
Mercedes-Benz třídy A dostane nový interiér. Změnilo se toho hodně
Také Apple připravuje autonomní řízení. Jeho systém má být levnější, ale velmi přesný
Technologie
Už i zdroje se vyrábí speciálně pro těžbu kryptoměn. FSP uvádí 2000W model pro 16 grafik
Nejlevnější 4K OLED televize se slevy nedočkala, ale dostane k ní zdarma PS4 Pro
Edge se právě naučil automaticky vyplňovat formuláře [Windows Insider]
DVB-T2 bude od příštího týdne pro 94 % domácností. Přibude i nová stanice
Tip: Lidl prodává nejlevnější kabel Lightning MFI pro iPhone a iPad
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít