Společně v Turecku - Euro.cz

Přihlášení

Společně v Turecku

, Vadim Fojtík,
Společně v Turecku
Zdroj: Euro.cz

OMV

PRAHA (foj) – Rakouská ropná a plynárenská společnost OMV ovládla 34 procent v turecké firmě Petrol Ofisi. Ta je vedoucí společností na tureckém trhu s pohonnými hmotami a v sektoru commercial business. Dohodu o prodeji akcií podepsala OMV s původním většinovým vlastníkem společnosti, firmou Doğan Holding, letos 13. března. OMV za podíl zaplatila 1,054 miliardy dolarů. Součástí kupní smlouvy je i dohoda mezi OMV a Doğan Holding, na jejímž základě budou uvedené firmy řídit společně obchodní aktivity Petrol Ofisi.
„Akvizice čtyřiatřicetiprocentního podílu v Petrol Ofisi je při rozšiřování OMV důležitá. Se svými přibližně 3600 pumpami disponuje Petrol Ofisi celonárodní sítí čerpacích stanic. Jejich připojení k dalším 2500 čerpacích stanic, jež OMV vlastní ve střední Evropě, přispěje k posílení naší pozice na evropském trhu s pohonnými hmotami,“ konstatoval Bernard Roiss, zástupce generálního ředitele OMV.
Petrol Ofisi ovládá zhruba pětatřicet procent tureckého trhu s pohonnými hmotami, kterých v roce 2005 prodal zhruba 8,1 milionu tun. Skladovací a přepravní kapacity společnosti dosahují 800 tisíc krychlových metrů pohonných hmot a firma plánuje do budoucna jejich další rozšíření. Loňské tržby Petrol Ofisi, která zaměstnává tisíc lidí, dosáhly devíti miliard dolarů.

Diskuze