Španělé ve Ždírci - Euro.cz

Přihlášení

Španělé ve Ždírci

, Vadim Fojtík,
Španělé ve Ždírci
Zdroj: Euro.cz

Lana Construction

PRAHA (foj) – Přední evropský výrobce třívrstvých dřevěných panelů, španělská firma Lana, postaví v Česku továrnu za 350 milionů korun. Společnost hodlá v novém závodu ve Ždírci nad Doubravou na Havlíčkobrodsku, který by se měl začít stavět již letos na jaře, zaměstnat minimálně padesát lidí.
„Rozhodli jsme se zvýšit svou výrobní kapacitu ve středu Evropy, abychom mohli uspokojit rostoucí poptávku po našich výrobcích. Po rozsáhlém průzkumu jsme zvolili Českou republiku, protože nabízí zkušenou pracovní sílu i výbornou dopravní infrastrukturu,” konstatoval výrobní ředitel firmy Lana Construction Pablo Rozas.
Lana postaví nový závod v těsném sousedství továrny velkého zpracovatele dřevní hmoty společnosti Stora Enso Timber Ždirec, která je dceřinou společností světového koncernu Stora Enso, specializovaného na zpracování dřeva. “Česká republika je v Evropě známá jako vývozce kvalitního dřeva, což byl také jeden z důvodů proč ji španělský investor zařadil mezi lokality, v nichž by chtěl rozšířit výrobu,“ prohlásil projektový manažer CzechInvestu Radek Zatloukal.
Lana zpracovává dřevo především pro stavební a nábytkářský průmysl. Společnost je součástí koncernu Mondragon Corporación Cooperativa, který patří k deseti největším a nejvýznamnějším průmyslovým uskupením ve Španělsku. Součástí koncernu je více než sto společností, které dohromady zaměstnávají zhruba šedesát tisíc lidí.