Soud s Větrovcem znovu odložen, stojí už přes dva roky

06. května 2013, 00:00 - (pto)
06. května 2013, 00:00

Justice Litoměřickému okresnímu soudu se už více než dva roky nedaří rozjet hlavní líčení proti Vladislavu Větrovcovi (na snímku) a Josefu Vavřičkovi, kteří jsou obžalováni za zmanipulování konkurzů drůbežárny Melbro a českolipské firmy Autostar Velimex. A příčina tentokrát opravdu není na straně justice.

Žalovaná strana budí dojem, že s obžalobou na ni padly i dlouhodobé zdravotní problémy. Začalo to u Větrovce považovaného vyšetřovateli za stratéga takzvané konkurzní mafie, která měla za asistence ústeckého soudce Jiřího Berky tunelovat desítku společností (tento starší a větší případ má znovu řešit Krajský soud v Táboře, kauzy se částečně dotkla novoroční amnestie). Na jaře 2011 se Větrovec soudu omluvil kvůli zákroku u zubaře, po třech měsících opět bolely zuby. Větší díl nesnází ale postihl Vavřičku. Zlobily nejdřív uši, nepomohlo ani to, když se soudkyně pokoušela křičet. Když případ převzal jiný soudce, udělalo se mu v soudní síni nevolno. Jindy pro změnu nepřišel jeden z advokátů.

Další pokus o první kroky v procesu se měl odehrát minulý čtvrtek. Vavřička se ale k soudu vůbec nedostavil. Protože neposlal omluvenku, soudce Vlastimil Nedvěd mu uložil pokutu deset tisíc korun. Chyběl ale i Vavřičkův advokát, bývalý státní zástupce Libor Nedorost, jinak také jeden z lidí kolem Berkovy konkurzní kauzy. Soudci poslal lékařskou zprávu datovanou z poloviny března. Nedvěd takovou omluvu odmítl a prohlásil, že si bude na Nedorosta stěžovat na advokátní komoře. Dodatečně přišla soudu nová lékařská zpráva ke zdravotnímu stavu obhájce od klinického psychologa. Týdeník Euro požádal Nedorosta o reakci. „Myslíte, že jsem stroj a že nemám právo na to, aby mi bylo v životě nedobře?“ odpověděl bez dalšího komentáře.

Jednání má znovu pokračovat za čtyři měsíce. „S ohledem na nařízené termíny hlavních líčení v jiných trestních věcech přítomných obhájců a termíny dovolených přísedících a obhájců nebyl nalezen jiný termín, kdy mohou všichni, než 3. září,“ informoval mluvčí litoměřického soudu Miroslav Kureš.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Známé tváře a volby: Které známé osobnosti podporují ANO, KSČM, či ODS?
Chcete půjčku vyřídit online?
Jaký má vliv sdílené ubytování na českou ekonomiku?
Po svatbě vás vyřizování na úřadech nemine!
Máté nízké příjmy? Do penze odejděte už v prosinci
Auta
Příval malých crossoverů na český trh nebere konce. Dnes…
Plug-in hybridní kupé Polestar 1 není Volvo a vyrábět se bude v Číně
Končí norská elektrická pohádka? Na těžké Tesly se má vztahovat daň téměř 200 tisíc
Sportovní Mazda s motorem Wankel? Problémem není technologie, ale byznys
Polestar dnes představí své první auto. Bude to čtyřválcové plug-in hybridní kupé
Technologie
Už i pevným diskem se dá špehovat, funguje jako mikrofon. Hrozba pro bezpečnost
Podruhé a lépe. Surface Book 2 je rychlejší, lépe vybavený a může být zcela tichý
Netflix má již 104 milionů předplatitelů. Příští rok hodlá do obsahu nacpat 8 mld. dolarů
Windows 10 Fall Creators Update: jen malé a někdy nedotažené novinky [recenze]
Bez LTE, zato s Wi-Fi. Praha nabídne v metru bezplatný internet
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít