Smradlavé šuplíky pražské

02. června 2014, 00:00 - (red)
02. června 2014, 00:00

Když minulý týden avizoval primátor Tomáš Hudeček (TOP 09), že vytahuje z šuplíku poslední změny územního plánu v tomto volebním období, dalo se předpokládat, že tentokrát bude zastupitelstvo obzvláště výživné. Realita předčila očekávání. „Opokoalice“ TOP 09 a ČSSD nejprve sejmula stavební uzávěru z 26 hektarů smíchovského nádraží pro developera Luďka Sekyru, což z neznámého důvodu blokovali už rok sociální demokraté. Ještě těsně před hlasováním developer sháněl potřebné hlasy. Kromě TOP 09 „průřezově“ zalovil mezi komunisty a odpadlíky z ODS. Následoval zlatý hřeb: po sále zastupitelstva začali pobíhat najatí pubescenti s prázdným výrazem a s transparenty „Sport není důvod k odporu, vlastníci zaslouží podporu“ či „Vlastníci jsou dobří páni, umožní Vám sportování“.

Šlo o nechvalně proslulou kauzu zástavby přírodního parku Vidoule. Aby bylo jasno, s velkou částí majitelů mnohahektarových pozemků má uzavřeny smlouvy profesionální developer Finep. Jeho „píárista“ Jan Piskáček následně rozeslal do médií zprávu, že vlastníci chtějí udělat z Vidoule krásný park se sportovišti, na což si ale musejí nejprve vydělat betonovou kultivací části parku. Přestože se zastupitelé z Prahy 5, kličkující mezi znuděnými brigádníky s cedulemi, pokoušeli přesvědčit své kolegy na velké radnici, že se záměrem opravdu, ale opravdu nesouhlasí, TOP 09 a ČSSD jim neuvěřily. Šaškárny s územním plánem uzavřel primátor, když požádal zastupitele, aby dovolili majiteli přestavět starý vysočanský brown? eld. Majitel se v minulosti obrátil na policii, že za to po něm chtějí pražští politici úplatek. A změna opět neprošla.

DEŽO, SÁZEJ Na některých pitomých nápadech je dobré jenom to, že je v podstatě nejde realizovat. Týdeník Euro se už v minulosti podivoval nad vládním záměrem používat pro zvyšování zaměstnanosti státní podniky. Kromě toho, že uměle zvyšovat zaměstnanost jen na politickou objednávku je ekonomický nesmysl, měl týdeník Euro podezření, že dlouhodobě nezaměstnaní nijak zvlášť netouží po tom, brzy ráno vstávat, aby mohli za třináct tisíc měsíčně sázet v Krušných horách stromky. Ambice Lesů ČR nebyla nijak závratná, zaměstnat asi 40 lidí, ale výsledek překvapil i velké skeptiky. Podařilo se zaměstnat celkem čtyři lidi, z toho jeden už dal výpověď.

Život na dávkách se těm, kteří mu přivykli, zdá lepší než pracovat od kuropění v lese.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kdo vlastní naše pojišťovny?
5 věcí, které si pamatujte o dokumentárním akreditivu
Zdraží plyn v topné sezóně? Jaké faktory ovlivní jeho cenu?
Všude stejně: jak moc riskujete, když používáte univerzální hesla a pořád stejný PIN?
Kdy je vhodná doba pro přezutí a výměnu pneumatik
Auta
VW Arteon je sice moderní, ale výkonem na starší Passat CC…
Kvíz: Znáte tyto přezdívky modelů aut nebo jiných dopravních prostředků?
Galerie: Kdo je konkurencí pro šestiválcový Stinger GT? Nová Kia mnoho soupeřů nemá
Nové Audi A7 Sportback už je jen hybrid. A zatím bez dieselu
Kia Stinger oficiálně přijela na český trh. Je to auto, které má velký potenciál
Technologie
Velký přehled: Kdo vlastní naše pojišťovny?
GeForce GTX 1070 Ti už se objevují na fotografiích, prosáklo skóre v 3DMarku
Cnews FM: Microsoft vydal Windows 10 Fall Creators Update [podcast]
Vyšel Total Commander 9.10. Co je nového?
Philips začíná upgradovat své televizory na Android 7.0, na rozdíl od Sony ale ne všechny
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít