Skupina je zkompletovaná - Euro.cz

Přihlášení

Skupina je zkompletovaná

, Tomáš Skřivánek,
Skupina je zkompletovaná
Zdroj: Euro.cz

Hypoteční banka

PRAHA (tos) – Když Česká spořitelna dokončila sestavování své finanční skupiny v roce 2003 založením vlastní realitní kanceláře, konkurenti se jejímu kroku většinou podivovali a tvrdili, že tím omezuje vlastní manipulační prostor na realitním trhu. Čas však dal jejímu konceptu za pravdu. Nejnověji se nákupem devíti procent realitní kanceláře Lexxus Hypoteční bankou vydala stejným směrem skupina ČSOB.
Hypoteční banka a Lexxus se dohodly na společné obchodní podpoře v síti prodejních míst. Spolupracovat budou v oblasti realitního poradenství i v jednání s developerskými společnostmi. „Naším cílem je nabízet pomoc klientům nejen při financování bydlení, ale i při vlastním výběru realit, protože tímto směrem se ubírá trh a požadavky zákazníků,“ řekl generální ředitel Hypoteční banky Jan Sadil. „Prostřednictvím spolupráce s Hypoteční bankou se nám určitě podaří doplnit a zkvalitnit nabídku,“ řekl Ivo Překlasa, generální ředitel společnosti Lexxus.
Hodnota transakce se má pohybovat v jednotkách milionů korun, Hypoteční banka platila za podíl hotově. „Kupují si tím hlavně přístup k zhruba pěti stům klientů ve zhruba třiceti projektech, kterým ročně prodá Lexxus byt či dům,“ řekl týdeníku EURO developer blízký jedné ze stran transakce. „Devět procent Lexxusu má v takové případě cenu do deseti milionů korun,“ odhadl.
Hypoteční banka, jak tvrdí její šéf, nemá žádné opce na nákup dalších podílů Lexxusu. „Partnerství nám pomůže také při jednání s developery, existují mnozí, kteří umějí stavět, méně už ale prodávat. Nyní jim můžeme s odbytem jejich produktů pomoci,“ vysvětlil týdeníku EURO Jan Sadil. Hypoteční banka je objemem poskytnutých hypoték dlouhodobě dvojkou trhu za Českou spořitelnou.

Diskuze