ŠKRTÁ INVESTICE - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

ŠKRTÁ INVESTICE

, Václav Lavička,
ŠKRTÁ INVESTICE
Zdroj: Euro.cz

Philips

HAAG (NZZ) – Nizozemský koncern Philips, největší evropský výrobce spotřební elektroniky, hlásí za letošní druhé čtvrtletí ztrátu 770 milionů eur. Přitom ve stejném období loňského roku vydělal3,6 miliardy eur a za celý rok 2000 to bylo 2,5 miliardy eur.

Vedení koncernu, jak napsal list Neue Zürcher Zeitung, počítá s tím, že také celoroční hospodaření skončí ztrátou. Hlavním důvodem je, že v období duben až červen celosvětově ochabla poptávka po polovodičích, telekomunikační technice i v sektoru osobních počítačů. Philips je ve svých předpovědích na zbytek letošního roku velice opatrný. Pokud jde například o odbyt polovodičů, předpokládá oživení poptávky až během roku 2002.

Společnost se za této situace snaží šetřit na nákladech. Ve třech hlavních divizích, jež jsou nyní ztrátové, během prvního pololetí ubyly asi 4000 tisíce pracovních míst (bez prodejů a akvizic). Vedení Philipsu chce rovněž revidovat investiční rozpočet. Původně se mělo letos investovat 3,5 miliardy eur, nyní se hovořío 2,1 miliardy, z toho již bylo vynaloženo zhruba půldruhé miliardy eur.

Ohodnoťte tento článek
Diskuze