Šetření portálu - Euro.cz

Zprávy

Přihlášení

Šetření portálu

, Jiří Pšenička,
Šetření portálu
Zdroj: Euro.cz

Veřejná správa

PRAHA (jpš) – Odborová organizace ministerstva informatiky dala podnět brněnskému Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže k prošetření zakázky na vybudování internetového portálu veřejné správy (http://portal.gov.cz). Hodnota zakázky je přibližně 160 milionů korun (kontrakt na čtyři roky, provoz má každý rok stát 40 milionů korun). „Zakázka byla zadána bez výběrového řízení akciové společnosti Český Telecom,“ uvádí předseda odborářů Milan Novák ve svém písemném podnětu, který má týdeník EURO k dispozici.
Ministerstvo při zadání zakázky vycházelo z rámcové smlouvy z roku 2001 mezi státem a Českým Telecomem, na jejímž základě je budována celá telekomunikační infrastruktura veřejné správy. „Rámcová smlouva se ale týkala připojení k intranetu veřejné správy – realizace přípojek IP VPN k místům veřejné moci. Upravovala poskytování služby intranetu veřejné správy, který je však jinou službou než portál veřejné správy,“ tvrdí předseda odborářů.
Brněnský antimonopolní úřad již prošetřuje jinou zakázku ministerstva informatiky – rekonstrukci horních pater jeho budovy na Žižkově (viz str. 31).