ŠEST V TOM - Euro.cz

Přihlášení

ŠEST V TOM

, Tomáš Pohanka,
ŠEST V TOM
Zdroj: Euro.cz

Jiří Černý, Gabriela Hájková, Alena Tulachová

PRAHA (tpk) – Advokátní kancelář Peterka, Leuchterová & partners (PL) jmenovala v listopadu šest nových partnerů. Ve firmě, která vznikla v březnu roku 2000 a v jejíž počátcích působilo deset právníků pod vedením Ondřeje Peterky, se stali partnery Jiří Černý, Gabriela Hájková, Alena Tulachová, Pavla Přikrylová, Přemysl Marek a Hynek Peroutka.
Jiří Černý (30) vystudoval stejně jako ostatní partneři Právnickou fakultu UK v Praze. Jako advokát působí od roku 1998 a právnickou činnost začal v advokátní kanceláři Karola Hrádely. Je členem Komory komerčních právníků Slovenské republiky, hovoří anglicky a zabývá se soudními spory, konkursním a soutěžním právem či fúzemi.
Gabriela Hájková (31) absolvovala po postgraduálním studiu na Univerzitě v Toulouse, kde získala diplom D. E. S. S., stáže v několika advokátních kancelářích ve Francii. Advokátem se stala v roce 2000. Ve společnosti je odpovědná za oblast práva obchodních společností.
Alena Tulachová (32) získala na Univerzitě v Cambridgi certifikáty FCE a CAE. Advokacii se věnuje od roku 2000 a zaměřuje se zejména na smluvní právo.
Pavla Přikrylová (27) kromě studia na pražské Právnické fakultě studovala dva roky na Právnické fakultě v Toulouse, kde získala Diplome d‘Etudes de l‘Union Européene a Diplome de Mobilité internationale. Absolvovala stáže u dvou kanceláří v Toulouse a působila jako legal clerk v americké advokátní kanceláři Brobeck, Hale and Dorr International v Praze. Získala rovněž certifikát CAE na University of Cambridge. Advokátem se stala v tomto roce. Zaměřuje se na fúze, akvizice, nemovitosti, obchodní právo obecně či vymáhání pohledávek.
Přemysl Marek (27) je absolventem Právnické fakulty v Praze a v rámci studijního pobytu na Právnické fakultě v Toulouse obdržel Diplome d‘Etudes de l‘Union Europeéne. Prošel stáží v advokátní kanceláři v Toulouse a advokátem se stal v tomto roce. Hovoří francouzsky a anglicky. Specializuje se na nemovitosti, obchodní právo či pracovní právo a v současnosti řídí slovenskou pobočku kanceláře, jež vznikla v lednu 2001.
Hynek Peroutka (28) vystudoval Lycée Carnot v Dijonu a Právnickou fakultu v Praze. První zkušenosti z praxe získával od roku 1994 v advokátní kanceláři Hany Klímové a Karla Klímy. Advokátem je od tohoto roku. Soustředí se na oblasti obchodního a soutěžního práva, konkursního práva a na oblast soudních sporů.
Zároveň s uvedenými změnami byl na pozici Managing partnera společnosti jmenován Ondřej Peterka. V PL v současné době působí 50 právníků a převážně se zaměřuje na frankofonní a zahraniční klientelu.