Sedan na cestě - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Sedan na cestě

, Tomáš Pohanka,
Sedan na cestě
Zdroj: Euro.cz

Porsche

PRAHA (tpk) – Německá automobilka z Zuffenhausenu chce dobýt další segment. Vedení Porsche minulý týden schválilo produkci čtvrté modelové řady s názvem Panamera – čtyřmístného sedanu s motorem vpředu a pohonem zadních kol. Na trh by se měl dostat v roce 2009.
Na vývoj a zahájení produkce vyčlení automobilka s nejvyššími maržemi na světě 1,2 miliardy dolarů z vlastních zdrojů. Coby výrobní závod pro nový vůz byla určena lipská továrna Porsche, jež se díky tomu rozroste o šest stovek zaměstnanců. Dalších čtyři sta míst přibude v Zuffenhausenu a ve vývojovém centru ve Weissachu.
Generální ředitel automobilky Wendelin Wiedeking předpokládá, že by mělo ročně vznikat dvacet tisíc panamer, z nichž má kolem čtyřiceti procent putovat na severoamerický trh. Na rozdíl od předchozího výletu do nového segmentu se sportovně užitkovým Cayenne nehodlá Porsche spolupracovat na výrobě s jinou automobilkou. „Abychom zajistili ziskovost nové modelové řady, zahájíme užší kooperaci s dodavateli systémů,“ prohlásil Wiedeking minulou středu.

Ohodnoťte tento článek
Diskuze