Schlachtmusik

24. června 2013, 00:00 -
24. června 2013, 00:00

PALUBNÍ DENÍK Týdeníku Euro se pečlivým prohledáváním archivů někdejší mládežnické organizace FDJ v bývalém východoněmeckém okresu Ueckermünde v Pomořansku podařilo zjistit, kým byli velitel ÚOOZ Robert Šlachta a šéf Vrchního státního zastupitelství v Olomouci Ivo Ištván v minulém životě.

Robert Šlachta se jmenoval Robert Schlacht a byl frontmanem lokálně oblíbené vokálně­instrumentální skupiny Die Schlachtmusik (přeložitelné jako Šlachtova hudba, ale též Hudba do bitvy), kde mu bubeníka dělal jistý Iwo Ste? an. Dobové fotogra? e ukazují nápadnou vizuální podobu obou reinkarnátů, archivy pak konstatují, že skupina byla rozpuštěna v podstatě ze dvou důvodů. Jednak starší občané zastavovali Roberta Schlachta a v mylné domněnce mu děkovali za to, co pro Říši udělal jeho dědeček Hjalmar Schacht, někdejší šéf Říšské banky a ministr hospodářství ve 30. letech. Kromě toho se úřadům nelíbilo, že Schlacht během vystoupení na publikum poněkud dvojznačně, ale o to výhružněji pokřikoval: „Ich heisse Schlacht und ihr seid meine Opfer.“ (Jmenuji se Bitva a vy jste moje oběti.) Pokud jde o Ste? ana, jsou v jeho případě archivy skoupé a omezují se pouze na poznámku, jež v překladu zní: „Mlátí do toho jako zběsilý, bez jakéhokoli citu pro rytmus.“ CHYBIČKA NA HR Zásah policistů na vládě byl urychlen, protože se jeden z podezřelých prý snažil opustit republiku a existovalo podezření, že se akce prozradila. Tak zdůvodňovali policisté půlnoční razii čtyř stovek ozbrojenců v řadě pražských objektů. Podle informací Palubního deníku tím dotyčným byl Roman Boček, šéf správy majetku Českých drah. Po návratu ze služební cesty z Číny hodlal uletět do Španělska za manželkou a čtyřmi dětmi.

Bohužel k elitním policistům jaksi neunikly informace z personálního oddělení ČD, podle nichž měl schválenu řádnou dovolenou už tři týdny před odletem a zaměstnavatel dobře věděl, kde ji bude trávit. Utajené personální oddělení tak pokazilo dovolenou Bočkovým spolucestujícím dovolenkářům, kterým policisté prostě a jednoduše zrušili let. Palubní deník rozhodně v této souvislosti nepovažuje Šlachtovy lidi za nějaké neinformované diletanty. Nakonec jiní odlétli na dovolené naprosto v klidu.

MIRKA Vynoření šé? y dolní komory Parlamentu ČR Miroslavy Němcové jako potenciální premiérky povzbudilo k nevhodné verbální aktivitě tvory tak rozdílné, jako jsou šéf Senátu Milan Štěch a místopředseda TOP O9 Miroslav Kalousek.

Štěch projevil obavy, nakolik Mirka bez podstatnějších ekonomických znalostí bude tuto novou roli zvládat, a potvrdil tak svoji pověst jednoho z nejbystřejších politických mozků naší pohnuté doby – bohužel u jiného živočišného druhu, než je homo sapiens. Miroslav Kalousek si pak povzdechl, že ODS je personálně zřejmě zcela zdecimovaná, když musí vybírat vhodného kandidáta z řad těch, kteří již zastávají jednu z nejvyšších ústavních funkcí. Euro by jen podotklo, že TOP 09 – Starostové svoje kádrové zázemí naposledy demonstrovala na procesy nastavující ministryni kultury Aleně Hanákové.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Jak získat hypotéku, nebo půjčku, kterou vám banka odmítá schválit
Kdo vlastní naše pojišťovny?
5 věcí, které si pamatujte o dokumentárním akreditivu
Zdraží plyn v topné sezóně? Jaké faktory ovlivní jeho cenu?
Všude stejně: jak moc riskujete, když používáte univerzální hesla a pořád stejný PIN?
Auta
Retro: Ford Mustang přežil i zlé časy. A dnes je to úplný…
VW Arteon je sice moderní, ale výkonem na starší Passat CC ztrácí. ABT má řešení
Kvíz: Znáte tyto přezdívky modelů aut nebo jiných dopravních prostředků?
Galerie: Kdo je konkurencí pro šestiválcový Stinger GT? Nová Kia mnoho soupeřů nemá
Nové Audi A7 Sportback už je jen hybrid. A zatím bez dieselu
Technologie
Compact od Sharpu dostojí svému názvu. Navíc má nejrychlejší displej
Zotac uvádí krátkou GeForce GTX 1080 Ti s vodním chlazením, pro kompaktní highendová PC
OLED, QLED a Smart TV. Jaké jsou nejlepší televizory roku 2017?
Jak (ne)funguje propojení počítače s mobilem ve Windows 10 Fall Creators Update?
Mladí Číňané soutěží ve virtuálním tleskání prezidentovi, mají na to aplikaci
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít