SAFINA

15. února 2016, 00:00 - redakce (spolecnost.euro@mf.cz)
15. února 2016, 00:00

Petr Koutský generální ředitel Generálním ředitelem společnosti Sa? na, zpracovatele materiálů s obsahem drahých kovů, se stal Petr Koutský (53). Střídá Viktora Fialu. Jeho hlavním úkolem je zajistit postakviziční stabilizaci společnosti a její další rozvoj zejména v oblasti zajištění nových zdrojů surovin, vývoje nových produktů a získání nových trhů.

Petr Koutský má dlouholeté zkušenosti z řídících pozic, převážně ? nančního zaměření. Před nástupem do Sa? ny působil čtyři roky jako výkonný ředitel v AAA Auto Group, kde měl na starost vztahy s investory, strategické projekty a regulaci na kapitálových trzích, ICT, právní agendu a interní audit. V letech 1998 až 2011 pracoval v akciové společnosti TON, nejprve deset let jako ? nanční ředitel a poslední tři roky jako generální ředitel. Svoji pracovní kariéru zahájil v sektoru bankovnictví, působil mimo jiné jako vedoucí pobočky Agrobanky a Banky Haná v Přerově.

Koutský získal v roce 1985 inženýrský titul jako pilot na Vysoké vojenské letecké škole v Košicích.

Po dokončení studií působil několik let jako instruktor pro vojenské piloty. Později se věnoval studiu ? nancí, managementu a marketingu na Slezské univerzitě v Opavě. V roce 2008 obdržel titul MBA na Nottingham Trent University.

SBERBANK Jindřich Horníček chief risk officer Petr Čeřovský vedoucí lidských zdroju Ve společnosti Sberbank došlo k personálním změnám. Novým členem představenstva se od února stal Jindřich Horníček. Vedení oddělení lidských zdrojů a odpovědnost za personální strategii převzal od ledna Petr Čeřovský.

Jindřich Horníček (38), který bude působit jako chief risk o? cer, se řízení rizik ve Sberbank věnuje celou svou profesní kariéru, kterou zahájil před čtrnácti lety jako credit risk manager. O necelých pět let později již zastával funkci ve vrcholném řízení banky, nejdříve jako vedoucí oddělení odpovědný za řízení úvěrového rizika u podnikatelských úvěrů a úvěrů pro malé a střední ? rmy.

Později pod jeho vedení přešlo řízení veškerých úvěrových rizik. Od roku 2012 řídí Horníček úvěrové riziko nejen ve Sberbank CZ, ale je zodpovědný také za vedení týmu kompetenčního centra, které zpracovává korporátní úvěrové žádosti pro ostatní země ve skupině Sberbank Europe, jako je Rakousko, Slovensko, Maďarsko, Slovinsko, Chorvatsko.

Jindřich Horníček je absolventem Ekonomicko­správní fakulty Masarykovy univerzity v Brně. Hovoří anglicky, německy, francouzsky a rusky.

Petr Čeřovský do Sberbank přináší dlouholeté zkušenosti z oboru lidských zdrojů. Převážnou část své profesní dráhy zastával vedoucí pozice v předních ? nančních institucích na českém trhu.

Kariéru zahájil jako vedoucí pobočky Grafton. Během následujících patnácti let pracoval v řídících funkcích společností GE Capital, HSBC či Rai? eisenbank. Před příchodem do Sberbank působil v České exportní bance jako vedoucí oddělení lidských zdrojů.

Čeřovský hovoří anglicky, rusky a německy. Mezi jeho záliby patří rodina, jízda na kole, lyžování a turistika.

2

M. B. A. FINANCE Andrej Lo onczi obchodní ředitel Od ledna 2016 se úkolů obchodního ředitele společnosti M. B. A. Finance ujal Andrej Lošonczi, který doposud v obchodním oddělení zastával pozici manažera pro klíčové zákazníky. Vedení obchodu přebírá od CEO Romana Bartušky, který souběžně působil v pozici generálního ředitele a nyní se bude plně věnovat strategickému rozvoji ? rmy.

Andrej Lošonczi (37) nastoupil do M. B. A. Finance v listopadu 2013 jako obchodník.

Předtím působil na manažerských postech ve společnostech Airest Czech Republic, Hutira Slovakia a MGM International. Bohaté zkušenosti z oblasti obchodu a řízení týmů získal také ve Velké Británii a Izraeli, kde pracoval po absolvování Oxford Brookes University. 3

DNS Petr Ryska generální ředitel Novým generálním ředitelem společnosti DNS byl v lednu jmenován Petr Ryska. Své bohaté zkušenosti v oblasti B2B nasbíral během svého působení v manažerských pozicích ve Vodafonu Czech Republic, Obchodních tiskárnách Kolín a společnostech SPGroup či Roland Berger. Jeho hlavními úkoly bude jak růst stávajícího klíčového byznysu DNS, tedy distribuce s přidanou hodnotou, tak i business development a rozvoj nových obchodních příležitostí v oblasti ICT.

4

SODEXO BENEFITY t pán T ma marketingový ředitel Štěpán Tůma (39) byl od ledna jmenován marketingovým ředitelem společnosti Sodexo Bene? ty. Jeho hlavním úkolem bude řízení portfolia a digitální transformace produktů, zejména pak elektronické stravenky Gastro Pass Card, se kterou přichází Sodexo na trh v letošním roce. Ve funkci střídá Klaudii Tóthovou.

Tůma přichází z Vodafonu, kde působil jako marketingový ředitel pro ? remní zákazníky. Dříve pracoval ve společnostech RWE a T?Mobile. V oblasti marketingu zaměřeného zejména na ? remní zákazníky se pohybuje více než patnáct let. Zároveň již pátým rokem působí jako lektor na Vysoké škole ekonomie a managementu v Praze. Ve volném čase se věnuje především manželce a svým dvěma dětem. Mezi jeho koníčky patří vzdělávání a jakýkoli sport, v poslední době hlavně běh, cyklistika a squash.

5

FUTURELIFE Jana Lunerová chief marketing o? cer Od 1. února marketing skupiny FutureLife vede Jana Lunerová. V pozici chief marketing o? cer zodpovídá za koordinaci a rozvoj marketingových aktivit všech společností skupiny, do které patří zejména kliniky reprodukční medicíny Gennet, Repro? t, Iscare a Sanus.

Jana Lunerová má více než patnáctiletou zkušenost v oblasti marketingu a komunikace, a to zejména v oblasti farmacie a zdravotnictví. V roce 2013 úspěšně realizovala svůj autorský projekt For Fertility, první český vzdělávací projekt v oblasti asistované reprodukce a léčby neplodnosti. V minulosti byla marketingovou manažerkou kliniky Repro? t International. Dále působila na vedoucích postech v komunikačních agenturách Medica Healthworld, Euro RSCG Life a OgilvyOne. Má také mezinárodní zkušenost s realizací marketingových projektů v Londýně, Paříži a na Novém Zélandu. Vystudovala VŠE v Praze. Ve volném čase ráda cestuje a poznává cizí kultury, fotografuje, hraje golf a sleduje módní trendy.

6

BPV BRAUN PARTNERS Iva Hulmanová advokátka Daniela Ben ová koncipientka Markéta Ne et ilová koncipientka Tým pobočky bpv Braun Partners na Slovensku rozšiřuje své řady o novou advokátku Ivu Hulmanovou a koncipientku Danielu Benčovou. V rámci české pobočky ? rma posiluje o novou koncipientku Markétu Nešetřilovou.

Iva Hulmanová vystudovala právo na Univerzitě Komenského v Bratislavě a na Univerzitě v Regensburgu v Německu.

Právní praxi nabyla v advokátní kanceláři bnt attorneys­at­law v Bratislavě. Vedle práva obchodních společností a obchodního práva se věnovala převážně právu nemovitostí se zaměřením na ? nancování projektů, na právní poradenství související s územním plánováním, výstavbou a užíváním půdy a poskytovala také právní poradenství v oblasti medicínského práva. Ve slovenské pobočce bpv Braun Partners se Iva Hulmanová bude věnovat právnímu poradenství s orientací na nemovitosti a medicínské právo. Vedle slovenštiny hovoří plynule německy a anglicky.

Daniela Benčová vystudovala práva na Univerzitě Komenského v Bratislavě a Univerzitě v Kolíně nad Rýnem. V bpv Braun Partners v Bratislavě pracovala již jako studentka, nyní se po absolvování studia vrací do týmu v pozici koncipientky. Své pracovní zkušenosti získala mimo jiné i v právním oddělení společnosti KPMG Legal Slovensko. Hovoří plynule slovensky, německy a anglicky.

Markéta Nešetřilová se po studiu práv na Právnické fakultě UK v Praze a na Technické Univerzitě v Drážďanech stala novou koncipientkou u bpv Braun Partners v Praze. Dříve pracovala v kanceláři Rödl & Partner.

Vedle češtiny dobře ovládá němčinu a angličtinu.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Chcete si přivydělat? Staňte se členem volební komise
Byty za méně než 4násobek ročních příjmů? Ve 3 z 14 krajů ano
Vyplatí se fixovat si letos cenu elektřiny?
Co je dobré vědět o otcovské dovolené po porodu v roce 2018?
Jak se daní příjmy z pronájmu bytu?
Auta
Subaru Impreza páté generace dorazila do ČR. Je to vážně…
Aston Martin V8 Vantage změnil tvář i motor. Je přeplňovaný a dodává ho Mercedes
Nejvlasatější auto světa na sobě vozí 100 kg lidských vlasů za dva miliony korun
Ekologův koutek: Volvo PV544 dostalo motor z tanku. A vypadá brutálně
BMW dá dvě turba na základní dieselový čtyřválec 18d a 20d. Pomůže to spotřebě
Technologie
ASLR je vinou chyby ve Windows 8/10 méně funkční než ve starším Windows 7
Intel chce z počítačů odstranit podporu legacy BIOSu, znefunkční to staré OS a hardware
Je plnohodnotný Skype příliš pomalý a přebujelý? Zkuste Skype Lite pro Android
Nejnovější produkt Elona Muska je… powerbanka Tesla
Microsoft experimentuje s vyhledáváním ve Windows. Co možná nabídne Redstone 4?
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít