S novým majitelem do světa - Euro.cz

Přihlášení

S novým majitelem do světa

, Vadim Fojtík,
S novým majitelem do světa
Zdroj: Euro.cz

ZPA CZ Trutnov

PRAHA (foj) – Společnost ZPA CZ Trutnov mění majitele. Firmu ovládla společnost Kilcullen Kapital Partners, která podíl ve společnosti odkoupila od několika českých fyzických osob. „Cenu transakce po vzájemné dohodě nezveřejníme,“ sdělila týdeníku EURO Alena Mandelíková ze společnosti Kilcullen Kapital Partners. Dodala ještě, že nový majitel považuje investici do společnosti za dlouhodobou. Společnost Kilcullen, která sídlí v irském Dublinu a v Praze, působí ve střední Evropě od roku 1993. Zabývá se mimo jiné podnikovým poradenstvím, investicemi a správou nemovitostí.
„Pro trutnovský podnik jsme se rozhodli na základě jeho dlouhé tradice, silného managementu a potenciálu v oblasti výzkumu a vývoje. Hlavním cílem je, aby se společnost ZPA stala světovým poskytovatelem kompletních řešení v sektoru měřicích zařízení,“ vysvětlil Enda O´Coineen, zastupující společnost Kilcullen Kapital Partners.
Generální ředitel ZPA Jaroslav Jirman tvrdí, že vstup investora českému závodu otevře rozsáhlé možnosti v oblasti nových trhů v celosvětovém měřítku. ZPA, která vyrábí elektroměry a přijímače hromadného dálkového ovládání, na českém trhu působí již přes jedenáct let. Firma zaměstnává 250 lidí a působí nejen v tuzemsku, ale i na zahraničních trzích, mimo jiné v Bulharsku, Polsku, Slovensku či Nizozemsku.