S leasingem na Ukrajinu - Euro.cz

Přihlášení

S leasingem na Ukrajinu

, Hana Boříková,
S leasingem na Ukrajinu
Zdroj: Euro.cz

Immorent

Leasingový a developerský holding Immorent (člen skupiny Erste Bank) otevřel první pobočku na Ukrajině. Kyjevská kancelář bude nabízet komplexní služby v oblasti leasingu nemovitostí včetně jejich projektového developmentu a stavebního managementu, neodmítne ale ani zájemce o leasing movitých věcí. Kyjevskou pobočku povede Michail Merkulov, jenž má zkušenosti z řízení projektů na Ukrajině a v Rusku, zaměřovat se bude především na akvizici projektů a development.
„Z pohledu naší skupiny je Ukrajina s ročním ekonomickým růstem téměř sedmi procent a pozitivním vývojem leasingového trhu jedním z nejperspektivnějších trhů střední a východní Evropy,“ říká Gertrud Meiselová-Ortnerová, členka představenstva Immorentu. Jak dodává, ukrajinský leasingový trh je nasycen z méně než patnácti procent a má obrovský růstový potenciál. Pokud se bude i letos vyvíjet podobně jako v letech 2005 a 2006, dosáhne do konce roku jedné miliardy dolarů.
Skupina Immorent má pobočky ve dvanácti státech střední, východní a jihovýchodní Evropy včetně ČR, Slovenska, Maďarska, Rumunska, Bulharska, Slovinska nebo Chorvatska. Na českém trhu působí od roku 1997, loni uzavřela obchody za přibližně 6,5 miliardy korun. Immorent se v Česku zaměřuje i na vlastní development především v sektoru kancelářských, logistických a obchodních prostor. Kromě administrativního centra Avenir Business Park v Praze 5 pracuje na kancelářském objektu Gemini na Pankráci.