S hypotékami na venkov - Euro.cz

Přihlášení

S hypotékami na venkov

, Tomáš Skřivánek,
S hypotékami na venkov
Zdroj: Euro.cz

Poštovní spořitelna

PRAHA (tos) – Hypotéky jsou zatím v Česku převážně pražskou záležitostí. Mimo krajská města je občané prakticky nevyužívají, při svépomocných stavbách a rekonstrukcích daleko více spoléhají na stavební spoření. ČSOB a GE Money v polovině dubna představily jednoduché hypoteční produkty, které mají za cíl konzervativní klienty oslovit.
ČSOB zahájila prodej hypoték na 75 poštách. Hypotéka Poštovní spořitelny, jejímž skutečným poskytovatelem je Hypoteční banka, sází hlavně na jednoduchost a dostupnost. „Chceme, aby se lidé přestali hypoték bát, protože hypotéka může být výhodnější než nájemní bydlení,“ uvedl Miroslav Seidl, obchodní ředitel Poštovní spořitelny. „Nabízíme velmi jednoduchou hypotéku, aby jí rozuměl skutečně každý zájemce,“ doplnil.
Hypotéky prodávané na poště jsou základním produktem. Klienti nemají možnost volby fixace, získat je mohou maximálně na 70 procent ceny nemovitosti. Na výběr mají jen mezi běžnou a americkou hypotékou. Ještě v průběhu letošního roku by měla Poštovní spořitelna začít nabízet i úvěry s jinou dobou fixace, případně na více než 70 procent nemovitosti. Rozšiřovat by se měl i počet pošt, které budou hypotéky nabízet.
GE Money vsadila namísto na úrokové sazby na měsíční splátky. V rámci nabídky nazvané „Akční hity“ nabízí do konce června milionovou hypotéku za 3999 korun měsíčně, půlmilionovou za 1999 korun měsíčně. Stanovená výše splátek, kterou banka garantuje při roční fixaci úroků všem klientům do konce června, odpovídá úrokové sazbě 2,59 procenta, která je v současnosti nejnižší na trhu.

Diskuze