Rychlejší zvítězí - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Rychlejší zvítězí

, Tomáš Pohanka,
Rychlejší zvítězí
Zdroj: Euro.cz

Continental

PRAHA (tpk) – Trh s pneumatikami pro vysoké rychlosti je v oboru jedním z nejrychleji se rozvíjejících. Stejně jako prodej supersportovních aut se jej tolik nedotýkají vzestupy a pády určující trend v automobilovém průmyslu. Proto v minulém týdnu představila společnost Continental první silniční pneumatiku na světě, která dokáže jet rychlostí až 360 kilometrů za hodinu.
Přestože nová pneumatika se bude vyrábět ve Stoeckenu v Německu, produkci vysokorychlostních pneumatik se věnuje i dcera Barum Continental. Loni v létě byl v Otrokovicích otevřen závod High Tech Cell a agentura CzechInvest na podzim oznámila, že tam vznikne další továrna na jejich produkci, která by měla být zahájena v září. „Velmi důležité bude dodržet zářijový termín spuštění části nového high-tech provozu. Trh těchto pneumatik se rozvíjí mnohem rychleji než běžný sortiment a obsadí ho jen ten, kdo bude reagovat nejrychleji,“ uvedl předseda výkonného výboru otrokovické společnosti Pavel Pravec.
Finanční výsledky firmy Barum Continental nejsou zatím k dispozici. Jak prohlásil Pravec, z předběžných výsledků vyplývá, že by letošní čísla mohla být o třetinu vyšší, než společnost plánovala. Barum Continental loni vyrobil zhruba šestnáct milionů plášťů a dosáhl tržeb ve výši 20,8 miliardy korun. Letos mu byl příznivě nakloněn zejména kurs koruny, na němž na rozdíl od předchozích let firma při exportech neprodělávala.

Ohodnoťte tento článek
Diskuze