Rozdávání trafik pokračuje

05. srpna 2013, 00:00 - (red)
05. srpna 2013, 00:00

PALUBNÍ DENÍK Hlavní konstruktér pseudoúřednické vlády Zemanovců a šéf českého Lukoilu Martin Nejedlý shání hlasy pro podporu kabinetu budoucího českého Fica Jiřího Rusnoka velmi aktivně. Po jednání s bývalým véčkařským ministrem školství Josefem Dobešem byly podle zdrojů Palubního deníku ve hře tři hlasy pro z voleb nevzešlý kabinet. Ty byly ale podmíněny výměnou náměstka ministra školství pro sport Jana Kocourka. Novou tváří ministerstva se měl podle Dobešových plánů stát Jiří Baumruk, bývalý sporťák České televize a parťák populárního starosty Prahy 5 Milana Jančíka. Ten s ministrem Daliborem Štysem jednal minulé úterý odpoledne. Nicméně připravovaná trafika neprošla, proti Baumrukovi se postavily sportovní svazy. A nejpíše ho tak trochu dostihla i jeho kontroverzní pověst.

Ale je zřejmé, že ani po zásahu báckomanda vedeného duem Ivo Ištvan a Robert Šlachta nepřestanou být trafiky i nadále zajímavým politickým artiklem. A když jde o dobro lidu, snese matka Spravedlnost i špunty v uších.

TROJSKÉ MOSTY PATŘÍ METROSTAVU Metrostav si koupil od města provizorní most přes Vltavu přezdívaný Rámusák, který je souběžný s novým skvostným Trojským mostem. Ten Metrostav postavil a město mu ho zatím nezaplatilo. Stál totiž o 750 milionů korun víc, než původně měl. A proplatit ho je stále dost velký problém.

V pražských kuloárech se nese zpráva, že stavební firma tak možná bude mít v Troji mosty dva. Metrostav plánuje železný Rámusák, postavený v 70. letech vojáky jako dočasná stavba, na podzim rozebrat a využít část jeho montované konstrukce při jiných stavbách. Nyní po něm jezdí tramvaj číslo 17, která má být definitivně převedena na Trojský most.

Možná by si ale měl Metrostav rozebrání Rámusáku ještě rozmyslet. Pokud se s radnicí nedohodne, jak mu zaplatí stamiliony za unikátní dílo, mohl by Rámusák alespoň městu pro tramvaj pronajmout a vydělat si nějakou tu kačku na právníky.

MINERÁLKA S DIVNOU PŘÍCHUTÍ Minulý týden oznámila společnost Molinari, že převzala Hanáckou kyselku. Podle zdrojů Palubního deníku je však italský distributor lihovin jen prostředníkem, za nímž stojí skutečný kupec, kterým je rodina Pasquale, která ovládá Karlovarské minerální vody. Rodí se tak subjekt, jehož postavení na trhu bude velmi dominantní. Z toho důvodu se již údajně jeden z významných českých výrobců nealkoholických nápojů obrátil s podnětem k šetření na Úřad pro ochranu hospodářské soutěže.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Jak se daní příjmy z pronájmu bytu?
Segwit2x se nekoná. Bitcoin se zatím štěpit nebude.
Rozdíly v placení zdravotního a sociálního pojištění pro OSVČ
Měli byste se bát, když nakupujete na českých e-shopech?
Když za škodu může sport...
Auta
Další věc, která zamotá pražským taxikářům hlavu: Uber…
Škoda spustí výrobu elektromobilů v roce 2020, plug-in hybridů o rok dřív
Tajemný prototyp z českých silnic přišel o maskování. Jedná se o nové Lynk&Co 02
Elektrický tahač Tesla Semi má po premiéře. Někteří ho ale za žádný zázrak nepovažují
První upoutávky na Mercedes-Benz CLS ukazují předek a digitální interiér
Technologie
Dostupnost šestijader Coffee Lake se asi zlepší v půli prosince, Intel spustí další linku
Operátoři slibují „datování bez počítání“. Je to prachsprostá lež [komentář]
Tip: Firefox vám poradí, čím nahradit nefungující doplňky. Jak na to?
Velký přehled slev na Černý pátek 2017 (průběžně aktualizováno)
Google Maps budou přehlednější. Navíc se přizpůsobí chodcům i řidičům
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít