Rok poté - Euro.cz

Přihlášení

Rok poté

, Kateřina Menzelová,
Rok poté
Zdroj: Euro.cz

Hotel Le Palais

PRAHA (ste) – Pětihvězdičkový hotel Le Palais, který patří do skupiny Vienna International, v těchto dnech slaví rok od svého otevření. Jeho vlastníkem je rakouská Finanz – und Beteiligung AG.
Hotel vznikl v historické budově z konce devatenáctého století na pražské Zvonařce, v níž se po léta vyráběly známé uzeniny. Zařadil se do rezervačního systému Leadings hotel of the world, což mu – jak říká ředitel Jiří Gajdošík – přináší přibližně osmnáct procent tržeb a zhruba šestnáct procent obsazenosti. V prvních šesti měsících existence byl obsazen ze 40 procent. „Do konce letošního roku bychom se měli dostat téměř na 50 procent při dosažené průměrné ceně zhruba 4,5 tisíce korun za pokoj,“ uvádí Gajdošík. Tím by se měl hotel zařadit mezi prvních šest hotelů v Praze.
Hotel oslovovuje zejména klientelu z Velké Británie, Spojených států, Španělska, Itálie a Ruska. V budoucnu se chce zaměřit ještě na získávání hostů z Číny, východnějších oblastí Ruska a z Japonska.
K situaci konkurenčního boje v nejvyšším hotelovém segmentu ředitel Gajdošík říká: „Je cítit snaha po upgradu současných kategorií hotelů, což není dobré a nutí to k cenové válce.“ Připomíná, že nejvíce je tento trend patrný ve slabém období od ledna do dubna, kdy se ceny rok od roku snižují. Naopak Gajdošík vítá vznik hotelů nejvyšší mezinárodní úrovně v Česku, Aria hotelu i připravovaný vstup řetězců jako Kempinski či Ritz Karlton. „Tyto řetězce jsou totiž schopné přivézt klientelu, která zde ještě chybí,“ dodává Gajdošík.

Diskuze