Reprezentanti v poli poražených - Euro.cz

Přihlášení

Reprezentanti v poli poražených

, Antonín Ebr,
Reprezentanti v poli poražených
Zdroj: Euro.cz

Překvapivým vítězem se stal Rudolf Nechanický junior

Lytham Trophy
Prestižní turnaj Lytham Trophy na hřišti Royal Lytham & St Annes se musel ve finálových kolech obejít bez kompletního sexteta českých hráčů, kteří neprošli cutem. Akci vyhrál Gary Lockerbie z Anglie (68, 71, 70, 67) a spojený tým Velké Británie a Irska.
Velmi kvalitní konkurence byla tentokráte nad síly našich reprezentantů. Na hřišti par 71 byl nakonec z našich nejlepší Ondřej Lébl z GK Líšnice výkonem 77 a 75 úderů. O ránu za ním skončil Lukáš Tintěra z GC Karlovy Vary (81,72), o další tři rány Petr Nič z GC Erpet Praha (76,80) a Roman Svoboda z GK Čechie (78,78). Martin Peterka z GK Čechie zahrál 77 a 80 úderů, Jakub Stanislav 79 a 86 ran. Na cut bylo potřeba zahrát 145 úderů.

Šilheřovice
Rudolf Nechanický a Kateřina Růžičková se stali překvapivými vítězi prvního turnaje Czech Golf Amateur Tour, který se hrál v Šilheřovicích. Absence mužské špičky, která startovala na Lytham Trophy, využil Rudolf Nechanický junior z RGC Mariánské Lázně a výkony 72 a 70 porazil o tři rány Tomáše Polišenského mladšího a o tři rány Jana Rybu. Čtvrtý Viktor Skalle sice v 1. kole uhrál pět birdíků, ale triple bogey na třetí jamce ho připravilo o „medaili“. Mezi ženami kralovala domácí Kateřina Růžičková (77 a 69), která zdolala Zuzanu Mašínovou a Marii Šebestovou o tři rány. Růžičková ve druhém kole zahrála 69 ran (3 birdie, jedno bogey), což byl nejlepší výkon celého turnaje. Navíc v 1. kole zaznamenala eagle na třetí jamce.