Rekordní sezona

16. dubna, 00:00 -
16. dubna, 00:00

Autocentra skupiny Aures Holdings letos už prodala 20 tisíc vozů, růst táhnou inovace

Letošní sezona je z hlediska objemů prodeje ojetých vozů pro autocentra AAA Auto, provozovaná společností Aures Holdings, rekordní. Za první čtvrtletí a začátek dubna si zákazníci odvezli již přes 20 tisíc vozů a v březnu poprvé skupina překonala hranici sedm tisíc aut prodaných za jeden kalendářní měsíc.

„Za první čtvrtletí jsme prodali více než 19 200 vozů. Meziroční růst oproti stejnému období loňského roku dosáhl necelých devíti procent. Průměrný měsíční prodej letos překročil 6400 automobilů, přičemž v březnu jsme se poprvé přehoupli přes 7190 aut. Tento růst je výsledkem našeho úsilí přinášet zákazníkům prostřednictvím inovací, na které jsme se soustředili v posledních několika letech, stále pozitivnější nákupní i prodejní zážitek. Významný vliv má také postupné rozšiřování pobočkové sítě, ke kterému vždy přistupujeme po důkladných analýzách lokálních sociodemografických ukazatelů a na základě detailního vyhodnocení testovacího provozu,“ uvedla Karolína Topolová, generální ředitelka Aures Holdings, provozovatele mezinárodní sítě autocenter AAA Auto. Od začátku roku společnost zprovoznila autocentra AAA Auto v polské Lodži a Poznani a také v maďarském Gyoru. „Zatím tyto tři pobočky slouží jako výkupní centra, později rozhodneme o jejich uvedení do plného provozu včetně prodeje,“ dodala Topolová. Počet autocenter se tak dostal na 44.

V prvním čtvrtletí byla nejprodávanějším ojetým vozem v síti AAA Auto v České republice tradičně Škoda Octavia následovaná Škodou Fabia a VW Passat.

Nejvýrazněji roste zájem o značky Nissan, Dacia a Kia.

Změny v legislativě

Hospodářský výbor Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR nyní projednává další novelu zákona 56/2001 Sb., která zavádí zákaz stáčení tachometrů s pokutou půl milionu korun. Společnost Aures Holdings změnu vnímá jako vhodné preventivní opatření. „Je to poprvé, kdy by stát jasně řekl, že s tachometrem se nesmí manipulovat. Dosavadníjudikát Nejvyššího soudu, který považoval stáčení tachometru za trestný čin podvodu, byl podle nás nedostatečný. Nová úprava samozřejmě nebude znamenat úplné vymýcení tohoto nešvaru, ale výrazně pomůže voblasti prevence,“ uvedl provozní ředitel Aures Holdings Petr Vaněček.

V současné verzi novely zákona ovšem stále chybějí alespoň základy pro systém evidence stavů tachometrů od výrobců, servisů, pojišťoven a dalších subjektů, který by zvýšil transparentnost trhu. „Dokud nebude historie každého vozu zmapovaná od výjezdu z továrny až po ekologickou likvidaci, stáčení tachometrů se pravděpodobně nikdy nepodaří zcela vymýtit,“ dodal Vaněček. Do budoucna je podle něj také nutné propojení evropských databází tak, aby nemohlo docházet ke stáčení automobilů před jejich dovozem do jednotlivých států.

V minulých týdnech se objevily informace o záměrech ministerstva dopravy rozšířit emisní poplatky z dosavadních vozů Euro 0, 1 a2 také na Euro 3 a zároveň zatížit poplatky i dovoz ojetin ze zahraničí. „Pokud tato opatření povedou k omezení dovozu nekvalitních ojetých vozů ze zahraničí, jednoznačně tyto snahy podporujeme. Emisní poplatky byly z tohoto důvodu zavedeny již velmi dávno aza deset let zákon zastaral a přestal plnit svůj účel. Musíme si uvědomit, že i kvůli naprosté deregulaci dovozů se neustále v tuzemském vozovém parku zvyšuje počet aut s věkem nad deset let, což s sebou nese bezpečnostní, ekologická i zdravotní rizika,“ zdůraznil Vaněček.

Nejprodávanější vozy v síti AAA Auto v prvním čtvrtletí 2018

ČR

1.Škoda Octavia

2.Škoda Fabia

3.Volkswagen Passat

4.Volkswagen Golf

5.Hyundai i30

6.Ford Focus

7.Škoda Superb

8.Ford Mondeo

9.Škoda Yeti

10.Kia Ceed

Slovensko

Škoda Octavia

Škoda Fabia

Volkswagen Passat

Volkswagen Golf

Ford Focus

Opel Astra

Škoda Superb

Kia Ceed

Kia Sportage

Dacia Duster

Maďarsko

Opel Astra

Suzuki Swift

Ford Focus

Toyota Ignis

Škoda Octavia

Volkswagen Passat

Volkswagen Golf

Toyota Yaris

BMW 3

Opel Corsa

Polsko

Opel Astra

Škoda Fabia

Ford Focus

Škoda Octavia

Renault Clio

Volkswagen Golf

Renault Megane

Ford Mondeo

Volkswagen Passat

Nissan Qashqai


Sdílení

Líbí se Vám tento článek?
Sdílejte ho

Čtěte také

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Jak může absolvent vysoké školy přijít o titul
Komentář: Václav Klaus mladší - angry bird ODS
Kdy (ne)potřebujete stavební povolení?
Na hypotečním trhu se rozhořívá souboj o tržní podíly
Divoši v SUV z pohledu pojištění
Auta
Koupili byste si auto vyrobené ve Vietnamu? V Paříži se…
Plná moc k přepisu vozidla: Co musí obsahovat a kde ji ověřit + vzor ke stažení
Galerie: Nejbizarnější ruská terénní vozidla, která projedou úplně všude
Audi TT dostalo decentní facelift a narozeninovou edici odkazující na původní koncept
Nejprodávanější značky na evropském trhu za první pololetí: Volkswagen vládne
Technologie
GPU dostanou nový výstup. VirtualLink spojuje obraz, napájení i USB v jediném kabelu
Intel slaví 50 let. Pohled do historie, začátků a méně známých i klíčových momentů
Facka pro Google. Evropská komise mu kvůli Androidu udělila rekordní pokutu
Google zrychlí služby. Evropu a USA spojí vlastním podmořským kabelem
Volitelná novinka. Chrome Canary vás upozorní na objemné weby
Hry pro příležitostné hráče