Rekordní osmiletka

16. dubna, 00:00 -
16. dubna, 00:00

Bankovní dům Oberbank v Česku otevírá nové pobočky Mimo Českou spořitelnu a Raiffeisenbank je významným zástupcem rakouských finančníků v Česku Oberbank, dcera stejnojmenného bankovního domu z Horního Rakouska. Té se za poslední roky mimořádně daří – již osmým rokem v řadě banka dokázala zvýšit svůj zisk, vloni o téměř jedenáct procent na rekordních více než dvě stě milionů eur. Aktiva koncernu Oberbank, který kromě Rakouska a Česka působí ještě v Bavorsku, na Slovensku a v Maďarsku, vloni dosáhla hodnoty téměř 21 miliard eur.

Velmi dobře Oberbank prosperuje i v České republice. „Naší středně velké regionální bance projevuje důvěru stále více privátních i významných firemních klientů. Již nyní máme v Česku 21 plnohodnotných poboček a další brzy otevřeme v Praze, a to v ulicích Klimentská a Křižíkova. Zatímco jiné banky filiálky zavírají, tak my expandujeme,“ vysvětluje ředitel české pobočky Oberbank Robert Pokorný s tím, že v tuzemsku téměř dvě stovky zaměstnanců banky obsluhují přibližně dvanáct tisíc privátních a bezmála tři tisíce firemních zákazníků. „Naše banka je tak vhodnou alternativou k velkým bankovním ústavům a její renomé v České republice má v poslední době jasně stoupající tendenci,“ doplňuje Robert Pokorný.

Přitom se česká Oberbank těší silné podpoře ze strany mateřského koncernu se sídlem v Linci. „Je to klasický postupný intenzivní know-how transfer od doby našeho startu na českém trhu v roce 2004. Náš mateřský koncern je v Horním Rakousku market leaderem a v této průmyslově orientované spolkové zemi má například více než čtyřicetiprocentní tržní podíl v oblasti financování firemní klientely,“ vysvětluje Robert Pokorný s tím, že v příštím roce oslaví Oberbank 150 let od svého založení. „Jsme tak jednou z nejstarších samostatných akciových bank v Rakousku vůbec. Přesto jsme velmi inovativní a stále obohacujeme naši paletu produktů. Poslední tři roky se pražská centrála Oberbank zapojuje do velkého konsorcionálního financování. Pro privátní klienty banky jsou v průběhu roku organizovány pravidelné klientské akce. Jednou z nich je Světový den spoření a také investment a business lunche pro firemní klientelu vždy spojené s krátkými odbornými přednáškami zajímavých osobností a také špičkovými kulinářskými zážitky,“ uzavírá Robert Pokorný.

Naše banka je vhodnou alternativou k velkým bankovním ústavům a její renomé v České republice má v poslední době jasně stoupající tendenci.


Sdílení

Líbí se Vám tento článek?
Sdílejte ho

Čtěte také

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Co když se vám cestou z dovolené ztratí či poškodí zavazadla?
Co dělat, když ztratíte vysvědčení... a najednou ho potřebujete
Jak financovat školu? Něco může řešit půjčka na studium
Jak si zažádat o státní hypotéku ve 3 krocích
Kdy přestávají Evropané pracovat na stát?
Auta
Doprava „ve druhém patře“ se vrací jako UFO na nohách…
Ze Škody Rapid Spaceback se na chvíli stane papamobil. Papeže bude vozit v Irsku
Startovací kabely jsou skvělý pomocník. Ale s jejich zapojením opatrně
Nové BMW Z4 předčasně odhaleno na dalších fotkách. Poprvé ukázalo také interiér
Rolls-Royce Silver Ghost Collection vzpomíná na předka z minulého století
Technologie
V roce 2019 možná hodně zlevní SSD. Ceny NAND Flash prý mohou zkolabovat až o 70 %
První dojmy z nové Fabie? Je pořád stejná
Smartphony za tisícovku mají nový systém. Google vydal Android 9 Pie Go Edition
Opera 55 podporuje doplňky pro Chrome a nabízí dostupnou správu nastavení webu
Jednotná nabíječka pro všechny mobily? EU chce opět tlačit na výrobce
Hry pro příležitostné hráče