REJ PREDÁTORŮ - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

REJ PREDÁTORŮ

, (red),
REJ PREDÁTORŮ
Zdroj: Euro.cz

British American Tobacco

Největšího výrobce cigaret v Kanadě – firmu Imasco – koupí společnost British American Tobacco (BAT), která je druhým největším producentem cigaret na světě. Podle dohody obou získá BAT za 4,2 miliardy liber 58 procent Imasca.

Analytikové označili tuto transakci zatím za první krok v dvoustranné operaci. Aby získal souhlas protimonopolních orgánů, musí BAT prodat kanadskou divizi firmy Rothmans International, která je druhým největším kanadským výrobcem cigaret. Společn ost BAT už letos začátkem roku koupila její celosvětové obchodní aktivity za 7,5 miliardy USD od švýcarské firmy Richemont a jihoafrické Rembrandt.

Rothmans a Imasco tedy budou pohlceny oborovými giganty. Podle pozorovatelů k tomu dochází v rámci současné racionalizace odvětví. Tabákový průmysl momentálně čelí slabé poptávce na hlavních trzích a navíc se potýká s neustálým útokem zvenčí. Na světovém trhu s cigaretami zůstávají se 65procentním podílem pouze čtyři firmy – BAT, Philip Morris, Japan Tobacco a státní China National. Ostatní rychle z trhu mizí.

Ohodnoťte tento článek
Diskuze