Redakce postavena - Euro.cz

Přihlášení

Redakce postavena

, Božena Hažová,
Redakce postavena
Zdroj: Euro.cz

Martin Zika, Simona Plischkeová

PRAHA (hž) – Martin Zika (29) byl jmenován novým šéfredaktorem serveru Peníze.CZ, jeho pozici zástupce šéfredaktora převzala Simona Plischkeová (24).
Zika působil v redakci Peníze.CZ od listopadu loňského roku a jako zástupce šéfredaktora se věnoval problematice bydlení a finančního poradenství. Od jara také pečoval o běžný provoz redakce a rozvoj redakčního týmu.
První článek Simony Plischkeové se na Peníze.CZ objevil v polovině prosince 2002 a mezi redaktory serveru Simona nastoupila 1. března 2003.
Zika v minulosti pracoval v reklamních agenturách na obchodních pozicích, později jako ekonomický novinář například v týdeníku Redhot či česko-anglickém měsíčníku The Prague Tribune. Je ženatý a očekává narození prvního potomka. Hovoří anglicky a částečně rusky. Mezi jeho záliby patří sport, plážový volejbal a badminton, jazzová hudba a současná literatura.
Plischkeová byla referentkou personalistiky v pojišťovně Kooperativa, později jako externistka vytvářela rešerše pro Český rozhlas 6 – Rádio Svobodná Evropa. V současnosti kromě působení v redakci Peníze.CZ spolupracuje s agenturou InnoVatio/Media Tenor na projektu komunikace měst. Dokončuje studium na VŠE v Praze a volný čas tráví s přáteli – v létě na tenise, v zimě na horách.