Výběr zpráv Protextu ČTK

Protext ČTK

Technologie ARISTON pomohou v Grónsku rozkrýt globální oteplování

Společnost Ariston zůstává věrná svému cíli přinášet pohodlí každému a oznámila úspěšné…

Jak si připomenout 100. výročí založení Československé republiky? Svatováclavským dukátem!

Právě dnes slavíme snad nejvýznamnější výročí, jaké naše republika dosud zažila. Je jím…

Zbrojaři mají pomocníka na ministerstvu obrany. Už čtvrtý rok

Firmám podává pomocnou ruku odboru průmyslové spolupráce. Jeho úkolem je, aby se české…

Red Pif

26. června 2017, 00:00 - Klára Donathová
26. června 2017, 00:00

Restaurace s vinotékou, ve které se snoubí láska k jídlu a přírodním vínům. Voňavá a barevná kuchyně Stephena Senewiratneho se k nim překvapivě dobře hodí

Když Red Pif před více než šesti lety otevřel, nabídka vína válcovala jídlo. Podnik od počátku vynikal širokou nabídkou francouzských přírodních vín, která se na českém trhu teprve začínala objevovat. Možnost ochutnat „vinnou divočinu“ sem přitáhla první hosty, kteří toužili poznat vína vyrobená přirozeně, opravdu jen z hroznů, bez síry a s respektem k přírodě a půdě, na které réva roste. Koncept prodeje vína byl také poněkud nezvyklý a téměř v nezměněné podobě funguje dodnes.

Cílem majitele bylo umožnit hostů ochutnat co nejvíc vín a poznat jejich rozmanitost. Místo vinného lístku tak od počátků slouží hostům znalosti personálu a vysoké kovové police napravo od vchodu, ve kterých jsou pečlivě vyskládané jednotlivé lahve vína s jednoduchými popisky.

Můžete si vybrat sami nebo s pomocí zkušeného personálu.

Po sklence tu rozlévají téměř vše, a tak je výběr prakticky neomezený.

Pokud vám víno zachutná, můžete vypít celou lahev, v opačném případě můžete zase sáhnout o polici dále. Na cenu po sklence i celé lahve se informujte u obsluhy.

Red Pif se ale od svých začátků posunul z pozice vinného baru do plnohodnotného restauračního provozu s neobvyklou nabídkou vína. V roli šéfkuchaře se tu vystřídalo pár zvučných jmen, krátkou dobu tu vařil například Tomáš Levý. Už druhým rokem je srdcem místní kuchyně Stephen Senewiratne a časy, kdy se k „Červenému frňáku“ chodilo jen na skleničku a dobrou paštiku, jsou dávno tytam.

Sympatického šéfkuchaře původem ze Šrí Lanky jste mohli zaznamenat už po boku Romana Pauluse v hotelu Radisson SAS (Alcron, La Rotonde) a určitě ho pamatujete z hotelu Mandarin Oriental (Essensia, Spices), kde působil jako sous chef vedle Jiřího Štifta. Nejenže dobře a kreativně vaří, ale svá jídla také prezentuje hostům a roztomilejšího „číšníka“ by v Red Pifu sehnali jen stěží. Své výtvory představuje v češtině a jeho drobné přeřeky dodávají jídlům další zábavný rozměr.

Na první pohled zaujme už jednoduchý designově čistý interiér kombinující beton, cihly a výrazné dřevěné žaluzie ve tvaru vinných lahví. Aktuální nabídka je napsána křídou na černé tabuli a obsahuje jen základní položky jednotlivých chodů, jako prase, jablka, zelí a křen. Obsluha vám ale podrobně vyloží, že pod pojmem prase se skrývá prasečí hlava, mozek, kolínko, nožička a také sádlo, kůže, bok a játra. Nic tu není úplně obyčejné a už vůbec ne nudné. I slepičí vývar tu dovedou ozvláštnit, například kukuřičným pyré dochuceným šafránem, kukuřičnými zrny a křupavým popcornem.

Výkon obsluhy byl při naší p oslední návštěvě fascinující. Nejenže nám servírka představila všechny suroviny, ale přidala i opravdové detaily přípravy jednotlivých jídel, takže jsme si do vedli docela dobře představit, co dostaneme na talíři.

Výběr nám to ale příliš neulehčovalo, protože sugestivní podání menu lákalo k ochutnání vícero položek. Pro nerozhodné nebo požitkářské hosty tu mají i degustační menu, které zahrnuje velkou část jídelního lístku.

Těžko jednoznačně definovat, jaké je dominantní zaměření místní kuchyně. Na menu najdete od všeho trochu. Trošku Francie, špetku Česka a samozřejmě i něco z Asie s ohledem na původ šéfkuchaře. Asijská jídla jsou ale v menšině, což rozhodlo pro zařazení této restaurace do kategorie Evropská kuchyně. V Red Pifu se nemusíte bát zeptat, personál zná odpovědi snad na všechny otázky ohledně jídla a ani se nemusí chodit ujišťovat do kuchyně, jak to bývá obvyklé jinde.

Pokud nejste vinnými connoisseury, nechte si doporučit vinný doprovod od obsluhy. I vína má personál v malíku a z množství lahví, které jsou tu k dispozici, se dá velmi dobře složit vinné párování k jednotlivým chodům. Nemusíte tu ochutnávat jen vína přírodní, myslí tu i na konzervativnější hosty.

Je celkem jedno, jestli do Red Pifu zamíříte na večeři nebo na lahvinku a necháte se zlákat vůní z kuchyně. Široký výběr zajímavých vín a zábavná jídla jsou zárukou dobře stráveného večera.

Red Pif ? Betlémská 9, Praha 1 ? t: 222 232 086 ? e: info@redpif.cz ? www.redpif.cz ? šéfkuchař: Stephen Senewiratne


Sdílení

Líbí se Vám tento článek?
Sdílejte ho

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Čtěte také

Komentáře

Finance
Jak prodat byt co nejdráže? Nepodceňujete profesionální fotky a home staging
Bez imunity nepřežijeme, proto si ji hýčkejme
Zpřísnění podmínek pro hypotéky se může dotknout i refinancování
Svátek Všech Svatých a Dušičky, aneb proč to není státní svátek?
Kdy budou dokončeny opravy na dálnicích?
Auta
Spoluzakladatel Škody Václav Klement se narodil přesně před…
Nová Panamera konečně dostala verzi GTS. Nabídne 460 koní a sportovnější podvozek
Škoda Scala není první auto toho jména. Svého času ho nosila Zastava i Renault
Ducati Multistrada Enduro 2019 má nový motor i podvozek
Nástupce Rapidu má jméno. Těšte se na Škodu Scala
Technologie
Zemřel Paul Allen (65), spoluzakladatel Microsoftu
První recenze GeForce RTX 2070 je na světě: TU106 je o dost rychlejší než GTX 1080
Winamp se vrátí ještě tento týden. Zcela nový přehrávač dorazí až příští rok
Chrápání, děti, hluk z ulice, žádný problém. Bose prodává chytré špunty do uší
Extrémní 28jádro Intel Xeon W-3175X nemá pájený rozvaděč tepla, uvnitř je zase pasta
Hry pro příležitostné hráče