Radek Novotný generální ředitel

13. dubna 2015, 00:00 - redakce
13. dubna 2015, 00:00

WHIRLPOOL A INDESIT CR A SR Po nedávné akvizici firmy Indesit představila společnost Whirlpool, světový výrobce domácích spotřebičů, nový management regionu EMEA (Evropa, Střední východ a Afrika), organizační strukturu a také vedení pro Českou a Slovenskou republiku.

Za vedení a integraci obou společností v ČR a SR je nyní zodpovědný dosavadní generální ředitel Whirlpool CR a SR Radek Novotný, který funkci zastává od roku 2001.

Předchozí manažerské zkušenosti získal jako výkonný ředitel společnosti Levi Strauss Praha. Je absolventem Vysoké školy ekonomické a postgraduálního studia MBA na univerzitě ve Fontainebleau.

Mezi jeho koníčky patří sport, cestování, kynologie a rocková hudba.

V průběhu více než 14 let působení ve vedení společnosti Whirlpool Česká republika, a od roku 2010 i Slovenská republika, se Radek Novotný zaměřil především na obchodní i marketingový rozvoj, speciálně ve strategické kategorii vestavných spotřebičů. V rámci interní strategie klade důraz na kvalitní personální obsazení, flexibilní a neformální prostředí a individuální přístup.

Do portfolia společnosti Whirlpool CR a SR nyní spadají nejen původní značky Whirlpool, Bauknecht a KitchenAid, ale nově také značky Indesit Company, a to Indesit, Hotpoint a Scholtes.

1 RESPECT

Aleš Plášek • ředitel mezinárodního obchodu Eva Gmentová • ředitelka lokálního obchodu Česko-slovenská pojišťovací makléřská společnost Respect group zaměřující se na pojištění velkých industriálních a komerčních rizik jmenovala ředitelem mezinárodního obchodu Aleše Pláška, který ve společnosti Respect pracuje od roku 2005. Začínal v pozici brokera, postupně se vypracoval na broking managera divize industry, specializující se především na oblast strojírenství, slévárenství, hutnictví a investičního strojírenství. Do jeho gesce od tohoto roku patří vedle divize industry i divize UniBa a international, které se zabývají pojistnými programy zahraničních společností s pobočkami rovněž v České republice. Aleš Plášek působí v oblasti pojišťovnictví již více než 12 let a patří mezi přední odborníky na trhu. Je ženatý a má dva syny. Hovoří anglicky a německy. Ve volných chvílích se věnuje rodině, sportu a kutilství.

Respect group jmenovala také novou ředitelku lokálního obchodu. Eva Gmentová nastoupila do Respectu v roce 2006 do pozice brokera, posléze se stala broking managerkou samostatného úseku se specializací na pojištění pro potravinářské a zemědělské společnosti. Od roku 2012 je tento úsek označován jako divize agrofood, která nyní spolu s divizemi local, trade credit a risk management bude spadat do kompetence strategického řízení nové ředitelky lokálního obchodu. Jejím cílem je rozvoj veškerého tuzemského obchodu a koordinace správy klientů sdružených pod těmito divizemi.

Gmentová se pohybuje na pojistném trhu více než 15 let. Její vášní jsou hory, lyžování a vysokohorská turistika.

2 NEWPS. CZ

Martin Řehořek • jednatel Jednatelem společnosti Newps.cz se dne 1. dubna 2015 stal Martin Řehořek, který dosud působil v pozici výkonného ředitele.

Martin Řehořek vystudoval Fakultu strojní ČVUT a postgraduální studium v oboru aplikace mikropočítačů v průmyslu. Ve společnosti Newps.cz pracuje od roku 2007, od listopadu 2009 působil ve funkci výkonného ředitele.

V pozici jednatele bude zastupovat společnost navenek a bude zodpovědný za její řízení. Dosavadní jednatel firmy Aleš Kučera zůstává předsedou představenstva Newps Holdingu, který je vlastníkem Newps.cz, a je jednatelem společnosti Newps Marketing.

3 VODAFONE

James Lindsay • finanční ředitel Novým finančním ředitelem Vodafonu se stal James Lindsay. Bude zodpovědný za zlepšení finančních výsledků společnosti a za zajištění dlouhodobého růstu zisku. Před příchodem do českého Vodafonu pracoval ve Vodafone Group jako ředitel pro transformaci.

James Lindsay vystudoval inženýrství na Univerzitě v Oxfordu a je držitelem titulu Chartered Accountant ICAEW. První pracovní zkušenosti získával ve společnosti Arthur Andersen, odkud přestoupil do Morgan Stanley, kde působil pět let. Poté zamířil do Vodafonu. Ve volném čase se věnuje sportu, konkrétně maratonskému běhu, tenisu a lyžování.

4 PASSERINVEST GROUP

Václav Kohout • projektový manažer Václav Kohout nastoupil v březnu do pozice projektového manažera developerské a investiční společnosti Passerinvest Group. Náplní jeho práce bude kompletní příprava a následná realizace nových projektů včetně řešení klientských změn.

Václav Kohout (43) je absolventem Fakulty stavební ČVUT v Praze a autorizovaným inženýrem v oboru pozemní stavitelství. Profesní zkušenosti získával ve společnostech Acred a AŠ-ET. Před nástupem do Passerinvest Group působil ve firmě MDA Praha, kde měl na starost přípravu nových developerských projektů či rekonstrukci hotelové části budovy AXA v Praze 1. Spolupodílel se na realizaci řady rezidenčních a administrativních developerských projektů, k nimž patří např. Centrum Dolní Břežany, Portheimka Center, obchodně-administrativní Avalon Business Center Plzeň či projekt Toyota Motor Czech v Praze 5.

Kohout je členem České komory autorizovaných inženýrů a techniků (ČKAIT), hovoří plynně anglicky. Ve volném čase se věnuje lednímu hokeji, cyklistice a pěší turistice.

5 HELUZ

Petr Stejskal • obchodní ředitel Do pozice obchodního a marketingového ředitele společnosti Heluz cihlářský průmysl nastoupil Petr Stejskal. V této pozici bude zodpovědný za naplňování obchodních plánů a strategických cílů společnosti. Ve funkci nahradil Jana Krampla, který nyní působí jako ředitel nákupu.

Petr Stejskal má dlouholeté zkušenosti z manažerských postů jak v České republice, tak v zahraničí. Před nástupem do společnosti Heluz působil jako ředitel prodeje a marketingu v rakouské firmě Zorka keramika. Dříve pracoval ve vedoucích pozicích českých poboček evropských výrobců Lasselsberger (Rako), DSCB, Rockwool a Kronospan. V současné době je také společníkem ve společnosti SMD Consulting, která se zabývá strategickým poradenstvím v oblasti prodeje, organizace trhu, řízení změn či produktového managementu a marketingu.

Nový obchodní ředitel firmy Heluz je absolventem Vysoké školy ekonomické v Praze a držitelem titulu Master of International Management (MIM), který získal na soukromé univerzitě v Schloß Reichartshausen am Rhein. Mezi jeho záliby patří lyžování, squash, cestování, staré bankovky a dobré víno.

6 VILÍMKOVÁ DUDÁK & PARTNERS

Sofya Khazarova • daňová poradkyně Jekaterina Šmídová • daňová poradkyně Poradenská společnost Vilímková Dudák & Partners má dvě nové daňové poradkyně. Obě jsou součástí daňového a účetního oddělení, které od října 2014 vede Věra Paštiková.

Sofya Khazarova má rozsáhlé zkušenosti v oblasti daní, účetnictví a transakčního poradenství. Působila v mezinárodních společnostech Ernst & Young a Mazars jako daňová poradkyně a transakční specialistka. Je zároveň certifi kovanou účetní expertkou. Absolvovala Fakultu financí a účetnictví na VŠE v Praze.

Jekaterina Šmídová se zaměřuje na oblast transakčního poradenství z hlediska daňových a účetních dopadů. Doposud působila ve společnosti Ernst & Young v pozici konzultantky v týmu transakčního poradenství. Absolvovala Fakultu financí a účetnictví na VŠE v Praze. Zde vyučuje v ruském jazyce, zároveň je hostující přednášející na Moskevské státní univerzitě správy.

Obě poradkyně poskytují služby v českém, anglickém a ruském jazyce.

7 NETRETAIL HOLDING

Tomáš Kučera • obchodní ředitel David Arzt • marketingový ředitel Netretail Holding, mateřská společnost pro Mall.cz, získala dvě nové posily do svého managementu. Do funkce obchodního ředitele nastoupil Tomáš Kučera, za marketing bude nově zodpovídat David Arzt.

Tomáš Kučera (48) do Mallu přichází po devíti letech ve společnosti Electroworld, kde v posledních šesti letech pracoval jako obchodní šéf IT segmentu pro Česko a Slovensko. Jeho hlavním úkolem v Mallu bude udržení růstu obratu.

David Arzt (36) nastupuje do Netretail Holdingu do pozice marketingového ředitele.

Za sebou má deset let v mezinárodních marketingových pozicích u předních výrobců mobilních telefonů (Motorola, Samsung, Huawei) a řízení marketing operations ve firmě AAA Auto.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Když končí platnost řidičského průkazu...
Black friday je tu! Nakupte snadno, rychle a bez nervů
Chcete mít jako živnostník slušný důchod?
Rozhovor se zakladatelem Trip.market aneb jak si sestavit dovolenou podle vlastních představ
dTest: Které dary musíte zdanit a kolik odvedete státu?
Auta
Také Apple připravuje autonomní řízení. Jeho systém má být…
Srážka se zvěří hrozí nejen na podzim. Co v takovém případě dělat?
Automobilce Mini došla trpělivost. Na Dakar pošle auta s pohonem 4×4 i zadokolky
Je pohon na LPG ohrožený druh? Originálních aut na plyn už moc nekoupíte
Škoda představuje model Ke Luoke. Je to prodloužený Karoq pro Čínu
Technologie
Herní počítač pod stromeček II: levná sestava do 20 tisíc [Vánoce 2017]
T-Mobile se skamarádil s Netflixem. Ale nejde o to, na co myslíte…
Tržní podíly výrobců grafik v Q3 2017: Nvidia vylétla nahoru, získává tržní podíl
Vyšel Vivaldi 1.13. Vylepšuje stahování a práci desítkami listů
Transcend RDC2: multifunkční čtečka karet pro smartphony (vyzkoušeno)
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít