První v Rusku - Euro.cz

Zprávy

Přihlášení

První v Rusku

, Vadim Fojtík,
První v Rusku
Zdroj: Euro.cz

Škoda Holding

PRAHA (foj) – Strojírenská společnost Škoda Holding chce prorazit na ruském trhu s novým typem trolejbusu. Dceřiná firma plzeňského holdingu Škoda Electric představila minulý týden v Moskvě dvanáctimetrový prototyp, který vyrobila ve spolupráci s tamními firmami. „Česká firma dodala elektrovýzbroj, Likinskij avtobusnyj zavod je výrobce karosérie a Moskovskyj trolejbusnyj zavod zajistil konečnou montáž,“ sdělil týdeníku EURO ředitel divize trolejbusy Škoda Electric Karel Majer.
„Nízkopodlažní trolejbus teď v srpnu čeká veletrh v Moskvě, pak bude následovat jeho homologace, tak, aby byl připraven pro příští rok k prodeji,“ sdělil mluvčí Škody Holding Karel Samec. Zároveň upozornil, že česko-ruská spolupráce při produkci trolejbusů bude pokračovat i v dalších letech. Největší provozovatel trolejbusů na světě, Mosgortrans na konci letošního roku rozhodne, jaké typy nových nízkopodlažních strojů nakoupí, zda patnácti, nebo osmnáctimetrové. „Škoda Eletric se svými ruskými partnery byli ujištěni, že budou opět přizváni ke spolupráci,“ uvedl Samec. Mosgortrans, tedy Dopravní podnik města Moskvy, provozuje v ruské metropoli přes 1900 trolejbusů.
Škoda Elektric je v posledních měsících v Rusku úspěšná, dodá například elektrovýzbroj pro deset nových čtyřvozových souprav metra v Kazani. Hodnota kontraktu se pohybuje kolem deseti milionů dolarů.