Pronájem za 1,8 miliardy

27. srpna 2012, 00:00 -
27. srpna 2012, 00:00

SKIAREÁL ŠPINDLERŮV MLÝN

Největší a nejznámější tuzemské lyžařské středisko ve Špindlerově Mlýně bude zřejmě již od letošní zimní sezony provozovat nový subjekt. Z informací týdeníku Euro vyplývá, že se vedení Českého svazu tělesné výchovy (ČSTV), který je majoritním vlastníkem skiareálu, dohodlo se společnostmi Snowhill a Tatry Mountain Resorts (TMR) na podmínkách dlouhodobého pronájmu.

Nově vzniklá firma, ve které budou mít TMR i Snowhill padesátiprocentní podíl, si od Skiareálu Špindlerův Mlýn pronajme veškeré lanovky, sjezdovky, rolby, sněžná děla a další majetek.

Roční výše nájmu by se podle zdrojů týdeníku

Euro měla pohybovat těsně pod hranicí 50 milionů korun včetně DPH. V úhrnu to při předpokládané délce kontraktu na 20 let představuje celkové nájemné ve výši jedné miliardy korun. „Během této doby by navíc měla společná firma Snowhillu a TMR investovat do lyžařské infrastruktury ve Špindlu sumu kolem 750 až 800 milionů korun.

V plánu jsou tři zbrusu nové šesti- až osmisedačkové lanovky a především propojení sjezdovek ve Svatém Petru a na Medvědíně,“ uvedl pro týdeník Euro jeden ze sportovních funkcionářů. Celkově tak pronájem přijde obě firmy, za kterými stojí gumárenský magnát Tomáš Němec (Snowhill) a finanční skupina J&T (TMR), na 1,8 miliardy korun.

„Konkrétní podmínky připravované spolupráce nemohu komentovat, jednání totiž stále probíhají. Je však evidentní, že majitelům skiareálu nabízíme nadstandardní podmínky, které významně převyšují jejich současné výnosy v podobě dividend,“ řekl týdeníku Euro Igor Rattaj, spolumajitel a předseda dozorčí rady TMR. Tomáš Němec ani jeho společnost Snowhill na ekonomické dotazy novinářů dlouhodobě nereagují.

Blížící se dohodu o pronájmu však potvrdil i prezident Svazu lyžařů ČR (SLČR) Lukáš Sobotka. Lyžaři jsou s 35,5 procenta druhým nejvýznamnějším akcionářem „Špindlu“, majoritu drží s 51,1 procenta ČSTV. „V poslední době je téma pronájmu krkonošských lyžařských středisek žhavé téma. Diskutují se finanční podmínky, výše investic, různé garance, celkově kvalita návrhu pronájmu. Každý z akcionářů na to máme nějaký názor, ale nedá se říci, že bychom se zásadně rozcházeli. Nabízené finanční podmínky jsou velmi slušné,“ řekl Sobotka týdeníku Euro.

Rozhodující vliv na podpis kontraktu bude mít tento týden, kdy se uskuteční tři klíčové události: v úterý zasedá výkonný výbor lyžařského svazu, ve středu se kvůli pronájmu sejde výkonný výbor ČSTV a na čtvrtek 29. srpna je naplánována valná hromada Skiareálu Špindlerův Mlýn, která by měla finální podmínky smlouvy odsouhlasit. (oh) l

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Když za škodu může sport...
O dědictví IV: Dědit, či darovat?
3 věci, na které není dobré zapomínat před odjezdem na služební cestu
Daňové přiznání za rok 2017: Změny u daňového zvýhodnění na děti a daňového bonusu
Bez potřebné doby pojištění vám důchod nedají
Auta
Retro: Kolik stála nová auta v listopadu 1989 a o kolik…
Kvíz: Víte, co se děje, když se na přístrojové desce rozsvítí tyto kontrolky?
Arrivo je systém, díky kterému pojede i Dacia Duster nebo Fabia 1.2 HTP 320 km/h
Škoda Superb 2.0 TSI 4×4 vs. BMW M760Li xDrive: Přesné porovnání neporovnatelného
Že je elektrická nákladní Tesla revoluční? Kdeže, elektrická Avia tu byla už dávno
Technologie
Velký přehled slev na Černý pátek 2017 (průběžně aktualizováno)
Že je elektrická nákladní Tesla revoluční? Kdeže, elektrická Avia tu byla už dávno
Procesory ARM proráží už i v superpočítačích. Na ThunderX2 s jádry Vulcan sází sám Cray
Parádní akce: Samsung Galaxy S7 za 8200 Kč a S7 Edge za 10 600 Kč
Mlácení dělníků, smrt v kantýně aneb Jak se dělá iPhone X
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít