Progresivní šance - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Progresivní šance

, Ondřej Hergesell,
Progresivní šance
Zdroj: Euro.cz

Hypoteční úvěry

PRAHA (oh) – Nový typ hypotečního úvěru začala od dubna nabízet Českomoravská hypoteční banka (ČMHB). Hypotéka s názvem Progres umožní klientům platit na začátku úvěru nižší splátky, které se každým rokem zvyšují o tři a půl procenta. Úvěr je sjednáván na dvacet let, přičemž po uplynutí každých pěti let má klient možnost s úvěrem pracovat – může ho předčasně splatit nebo převrátit na normální hypotéku. Nový produkt mohou využít lidé do šestatřiceti let a maximální výše úvěru jsou tři miliony korun.
V případě standardní hypotéky ve výši jednoho milionu korun by měsíční splátka činila zhruba 7800 korun, s progresivní hypotékou klient začíná platit 5900 korun v prvním roce úvěru. Pro následujících dvanáct měsíců se splátka zvedne o tři a půl procenta, to znamená přibližně o dvě stě korun. Například v roce posledním, tedy dvacátém, bude měsíční platba dělat 11,5 tisíce korun.
Se změnou v hypotečním úvěrování přišla i GE Capital Bank (GECB), která minulý týden snížila úrokové sazby svých hypoték. U jednoleté fixace úroků je možné získat hypotéku od 6,09 procenta, úvěry s dvouletou fixní periodou jsou úročeny od 6,39 procenta a hypotéky s pětiletou fixací úroků mají sazby od 6,79 procenta.

Ohodnoťte tento článek
Diskuze