Prodloužená - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Prodloužená

, Hana Boříková,
Prodloužená
Zdroj: Euro.cz

MPSV, OKsystem

PRAHA (bor) – Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) prodlouží firmě OKsystem smlouvu na údržbu a vývoj informačních systémů a poskytnutí licenčního programového vybavení úřadů práce. Společnost získá kontrakt do roku 2008 s opcí na další dva roky. Za služby dostane 745 milionů korun.
OKsystem bude i nadále pečovat o jedny z největších informačních systémů ve veřejné správě, jejichž prostřednictvím stát distribuuje zhruba 44 miliard korun ročně. MPSV uvedlo, že od roku 1993, kdy začaly fungovat, neselhaly. Ministerstvo tvrdí, že pokud by na zakázku vyhlásilo otevřený tendr, ohrozilo by vzhledem k autorským právům a přístupu k zdrojovým kódům funkčnost systémů.
Do budoucna připravuje MPSV vytvoření nového informačního systému hmotné nouze, který by měl být propojen se současnými systémy úřadů práce. Do jeho zavedení na 380 obecních a krajských úřadů, které vyplácejí příspěvek na bydlení, investuje ministerstvo zhruba 800 milionů korun. Součástí připravované zakázky bude vytvoření informačního systému, PC, notebooky, servery, komunikace a aplikační programové vybavení pro 2800 zaměstnanců státní správy. Systém bude zajišťovat kompletní podporu ze zákona vyplácených dávek. MPSV slibuje, že s jeho zavedením nedojde ke zvýšení počtu státních zaměstnanců. Informační systém pomoci v hmotné nouzi schválila vláda v srpnu.

Ohodnoťte tento článek
Diskuze