Prodej na spadnutí - Euro.cz

Přihlášení

Prodej na spadnutí

, Vadim Fojtík,
Prodej na spadnutí
Zdroj: Euro.cz

Infineon Technologies Trutnov

PRAHA (bor) – Výrobce optokabelů Infineon Technologies Trutnov chce koupit americká firma Finisar Corporation, jedna z největších světových společností na poli optické elektroniky. Trutnovskou firmu zatím kontroluje mnichovský koncern Infineon Technologies se sídlem v Nizozemsku.
Připravovanou transakci týdeníku EURO potvrdily dva dobře informované zdroje. „Spojení Infineon Technologies Trutnov a Finisar Corporation je logické. Mnichovský koncern se profiluje především ve výrobě čipů, jen malou část činnosti tvoří optoelektronika,“ uvedl zdroj.
Infineon Technologies Trutnov je výrobcem světlovodných kabelů a konektorů, optoelektronických převodníků a optických součástek. Výrobky se používají k přenosu dat v digitálních optických sítích, internetu, telefonních ústřednách a počítačových sítích. Veškerou produkci firma exportuje, především do USA, Japonska a Evropské unie.
Zmíněný sortiment se v Trutnově vyrábí už od roku 1993, původně v rámci firmy Siemens Elektropřístroje. V roce 1999 byla z firmy Siemens vyčleněna divize Polovodiče a založena nová společnost Infineon Technologies. V lednu 2000 vznikla v Trutnově její dceřiná společnost. Do výstavby nových hal a nákupu technologií tu Infineon investoval několik set milionů korun.
Po propadu tržeb a propouštění v minulých letech firma získala nové zakázky a nabírá zaměstnance. Vedoucí správního útvary firmy Rudolf Pola upozornil, že letos chce firma docílit obrat srovnatelný s rokem 2000/2001, kdy utržila rekordní 2,3 miliardy korun.

Diskuze