Prodej byl posvěcen - Euro.cz

Přihlášení

Prodej byl posvěcen

, Pavel Hanslíček,
Prodej byl posvěcen
Zdroj: Euro.cz

CAC Leasing

PRAHA (hns) – Komerční banka (KB) se zbavila svých podílů v CAC Leasingu. Padesát procent české pobočky a deset procent akcií její slovenské sesterské společnosti prodala rakouské Bank Austria Creditanstalt Leasing (BA CA Leasing) ze skupiny HVB Bank. Týdeníku EURO to potvrdil Manfred Oschounig z oddělení marketingu a komunikace BA CA Leasingu. Transakci již schválil český Úřad pro ochranu hospodářské soutěže, jak dodal Oschounig. Na Slovensku se na vyjádření obdobné instituce čeká. Cenu odmítly obě strany zveřejnit.
„Prodej souvisí se strategií Société Générale Group, jejímž cílem je mít v každé dceřiné společnosti majoritní podíl,“ prohlásila mluvčí Komerční banky Marie Petrovová. V českém CAC Leasingu tomu tak nebylo, protože druhou polovinu akcií vlastnil právě nový kupující Bank Austria Creditanstalt Leasing.
„Je to jednoznačně pozitivní změna, jež nám umožní realizovat synergické efekty a cross-selling ve spolupráci s ostatními členy skupiny HVB,“ domnívá se vedoucí oddělení marketingu CAC Leasing Erika Síkorová. Příkladem takové spolupráce je červnové podepsání smlouvy s BMW, kdy se CAC Leasing stal českým preferovaným leasingovým partnerem pro mnichovskou automobilku.
CAC Leasing je dvojkou českého leasingového trhu. Loni vykázal zisk 270 milionů korun a rekordní obrat ve výši 13,699 miliardy. Za letošní první čtvrtletí si firma s obchody za 3,128 miliardy korun pozici upevnila, když trojka českého leasingu, ŠkoFIN, realizoval obrat ve výši 2,562 miliardy.