PRODEJ BANKROTEM - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

PRODEJ BANKROTEM

, (red),
PRODEJ BANKROTEM
Zdroj: Euro.cz

ČKD Dopravní systémy

Zástupci společnosti Siemens a Konsolidační banky (KoB) podepsali minulý pátek dlouho očekávaný letter of intent, jenž vyjadřuje zájem německé firmy vstoupit do pražského podniku ČKD Dopravní systémy (EURO 48/1999). „Tento dokument upravuje řadu věc í, které budou obsahem smlouvy o vstupu, řekl Zdeněk Roubíček z pražské pobočky firmy Siemens (více o podniku na str. 58). Konečná dohoda má být uzavřena v prvním čtvrtletí příštího roku.

Obě instituce ve svém společném prohlášení tvrdí, že byl zvolen co nejrychlejší způsob, jenž zajistí, aby nová společnost nebyla zatížena „starými hříchy . Nicméně konkrétní postup odmítly upřesnit. „Zvažujeme několik variant a hodnotí se i var ianta konkurs, sdělil Jaromír Hejda, který je za KoB nominován do čela dozorčí rady zličínského podniku. Šéf banky Kamil Ziegler k tomu dodal: „Nevylučuji, že v průběhu času může dojít k určitým úpravám nebo změnám, které mohou odrážet ak tuální stav v ČKD DS a požadavky vyplývající z dalších jednání.

Možností konkursu pohrozil Ziegler i zaměstnancům Dopravních systémů, kteří vyhlásili minulé úterý stávkovou pohotovost. Chtějí tak donutit vládu, aby poskytla podniku dodatečné peníze na financování rozpracovaných zakázek a zajistila ohroženou výplatu mezd.

Ohodnoťte tento článek
Diskuze