Pro náročnou klientelu - Euro.cz

Přihlášení

Pro náročnou klientelu

, Petr Matějček,
Pro náročnou klientelu
Zdroj: Euro.cz

Opnet Technologies

PRAHA (mat) – Americká softwarová firma Opnet Technologies se chystá vstoupit do České republiky. „V současné době hledáme českého partnera, jehož prostřednictvím budeme svoje služby nabízet. Jednáme s několika společnostmi, které ale před uzavřením smlouvy nemohu jmenovat,“ řekl týdeníku EURO Detlev Riecke, obchodní ředitel pro střední a východní Evropu.
Opnet Technologies vyvíjí software, s jehož pomocí mohou firmy a instituce kontrolovat, analyzovat a vylepšovat výkonnost a integritu svých počítačových infrastruktur. Firma se zaměřuje na klienty s vysokými nároky na bezpečnost informací, jako jsou například banky a armáda. Kromě jiného je hlavním dodavatelem softwaru pro projekt Netwars amerického ministerstva obrany, který má zdokonalit funkčnost armádní komunikace v reálných válečných situacích.
Společnost s obratem 56 milionů dolarů byla založena v roce 1986 v městě Bethesda v americkém státě Maryland a celosvětově zaměstnává zhruba 330 lidí. V Evropě má zatím pobočky v Belgii, Německu, Anglii, Francii a Španělsku.

Diskuze